وزیر بهداشت در دیدار امام جمعه رشت عنوان کرد:

تکمیل و افتتاح بیمارستان ۴۲۱ تختخوابی لاکان رشت تا هفته دولت امسال

وزیر بهداشت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای توسعه زیرساخت های سلامت در استان گیلان، از تکمیل و افتتاح بیمارستان ۴۲۱ تختخوابی لاکان رشت تا هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، بهرام عین اللهی با حضور در بیت آیت الله فلاحتی، با بیان اینکه ادامه دهنده راه شهید رییسی با گفتمان خدمت به مردم هستیم، افزود: شهادت شهید جمهور برای ما پایان کار نیست بلکه آغازی برای تداوم خدمت‌رسانی به مردم و توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت در سراسر کشور است.

وی از آغاز پویش تعالی سلامت، استمرار خدمت پس از شهادت آیت الله رییسی در کشور خبر داد و گفت: در این پویش پروژه‌های تکمیل شده، افتتاح می‌شود و این طرح ها، نمایشی نیست بلکه مشروط به خدمت‌رسانی و پذیرش بیماران است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اقدامات ارزشمندی در حوزه سلامت در دولت مردمی انجام شد که راه اندازی ۱۷ هزار تخت بیمارستانی جدید، افتتاح دو هزار و ۷۰۰ پروژه بهداشتی، استخدام ۲۵ هزار نیروی انسانی، توزیع بیش از ۳۰۰ دستگاه تجهیزات پزشکی سنگین و سرمایه‌ای با اولویت مناطق محروم، پوشش رایگان بیمه برای ۵ دهک اول درآمدی، اجرای قانون جوانی جمعیت و تغییرات اساسی در حوزه سلامت در این زمینه، رشد نسخه‌نویسی الکترونیک از ۱۰ به بیش از ۹۰ درصد، حضور سالانه ۱۰ هزار دانشجو و عضو هیات علمی در اردوهای فرهنگی و معرفت افزایی در مشهد مقدس و ایجاد معاونت فرهنگی در مراکز درمانی، بخشی کوچک از این اقدامات بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت نیز در این دیدار از شهید آیت الله رییسی به عنوان خدمتگزاری مجاهد و جهادی یاد کرد و گفت: دولت مردمی، با اراده، ایده، دلسوز، میدانی و جهادی است که اقدامات ارزشمندی در همه حوزه‌ها از جمله حوزه سلامت در دولت سیزدهم انجام شده است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت اقدامات شایسته‌ای در دولت سیزدهم داشته است و با تاکید بر اهمیت اجرای قانون جوانی جمعیت، گفت: استان گیلان رتبه اول سالمندی و نرخ پایین رشد جمعیت کشور را دارد و فعالیت مراکز نفس یا نجات فرزندان سقط در کشور بسیار خوب بوده و باید این کار با حضور تشکل‌های مردم نهاد، تقویت شود.

Share