نماینده ولی فقیه در گیلان در جمع نمازگزاران عید قربان:

تمام نامزدهای تأیید صلاحیت شده مورد احترام هستند | طرفداران کاندیداها بداخلاقی نکنند

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در جمع نمازگزاران عید قربان با اشاره به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، گفت: طرفداران کاندیداهای ریاست جمهوری در تبلیغات نامزد مورد نظر خود، از هر گونه بداخلاقی بپرهیزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در جمع نمازگزاران در مصلی این شهر، فرا رسیدن عید سعید قربان، عید بندگی را به امت اسلامی تبریک و تهنیت گفت.

وی با تاکید بر اینکه افراد از ظرفیت‌های متعدد معنوی وعرفانی عید سعید قربان، بهره بگیرند؛ ابراز داشت: خداوند متعال مجیب الدعوات است و دعاها و خواسته‌های انسان‌ها را اجابت می‌کند؛ ولی زمان‌ها و مکان‌های خاصی وجود دارد که در آن انسان بیشتر با خدای خود سخن بگوید.

آیت‌الله فلاحتی، با بیان اینکه یکی از این ایام فرخنده روز عید اضحی، است؛ افزود: انسان در این روز دعاهایش مستجاب می‌شود؛ چنانکه در شب عرفه نیز دعاهایش مستجاب خواهد شد.

وی با اشاره به جایگاه رفیع و معنوی شب عرفه و روز عید قربان تصریح کرد: ما در دعای این روز می‌خوانیم که خداوند به ما آرامش، صلح، رستگاری سعادت و نجات عطا فرماید.

نماینده ولی فقیه در گیلان، عید قربان را عید رهایی انسان از تعلقات نفسانی خواند و ادامه داد: انسان باید همیشه خود را از تعلقات نفسانی و دنیوی به خدا بسپارد و از او برای خود طلب بخشش، آسایش و عافیت و سلامتی کند.

آیت الله فلاحتی، روز دهم ذی‌الحجه، روز عید قربان (عید اضحی) را از اعیاد بزرگ اسلامی و نقطه وحدت و همبستگی ملت‌های مسلمان معرفی کرد و گفت: دعای نماز این عید عزت، شرف و بالندگی مسلمانان است.

* نسل کشی در فلسطین، درد بزرگ و مسئله اول مسلمین جهان است

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کشتار مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه، رفح، اردوگاه النصیرات توسط رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: فلسطین امروز میدان آتش و خون است و نسل کشی در فلسطین، درد بزرگ و مسئله اول مسلمین جهان است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امت اسلامی تاکنون جنایتی به این بزرگی در طول تاریخ به خود ندیده است، ادامه داد: متاسفانه تاکنون بیش از ۳۷ هزار زن و کودک فلسطینی، زیر بمب‌های فسفری و موشک‌ها و آوار خانه‌هایشان به شهادت رسیده‌اند و تعداد مجروحان باقیمانده و خانه‌های ویران شده نیز رو به افزایش است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی برای حل مسئله فلسطین و کمک به غزه مانند جمهوری اسلامی ایران به وحدت نرسیده‌اند، خاطر نشان کرد: نبود اتحاد بین کشورهای اسلامی موجب شده، تا کشوری مانند ایالت متحده آمریکا از آن سوی جهان به منطقه بیاید و با حمایت از یک سگ هار (رژیم صهیونیستی) برای نسل کشی مردم فلسطین شرکت کند.

آیت‌الله فلاحتی در ادامه ابراز کرد: اسرائیل غده چرکینی است که باید بزودی از جغرافیای حکومت اسلامی محو شود.

* تاکید بر پرهیز از بداخلاقی در تبلیغات انتخاباتی

نماینده ولی فقیه در گیلان با توجه به نزدیک شدن به برگزاری انتخابات و ایجاد شور و مشارکت انتخاباتی و تبلیغات به ویژه در گیلان تاکید کرد: طرفداران کاندیداها از هرگونه بداخلاقی‌ها در تبلیغات نامزد مورد نظر خود پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه تمام اسامی نامزدهایی که از سوی شورای نگهبان تایید شده‌اند؛ مورد احترام هستند؛ افزود: طرفداران کاندیداها برای ایجاد رقابت در تبلیغات بداخلاقی نکنند.

آیت‌الله فلاحتی روش تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری در گیلان را خوب ارزیابی کرد و گفت: رئیسی عزیز و همراهانش در راه خدمتگزاری شهید شدند و مردم باید این آرامش را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه منتخب مردم هر کسی هست باید به مشکلات اقتصادی و فرهنگی مردم فکر کند؛ ادامه داد: جمهوری اسلامی در سایه حمایت‌های مردم خوب و عزیز و با معنویت پیشرفت می‌کند و طبیعتاً رئیس جمهور باید به فکر حل دردهای مردم کشور باشد.

Share