مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان اعلام کرد؛

اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در تمامی شهرها

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان گفت: اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در تمامی شهرها و تامین پوشش ارتباطی کلیه روستاهای بالای بیست خانوار در استان از جمله مهم‌ترین برنامه‌های وزارت ارتباطات در سال جاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جلسه شورای راهبری توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با حضور سعید زاهدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، محمد اربابی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب، محمدحسین هوشنگی مدیرکل پست استان، رامین خوش‌پسند مدیر ارتباطات زیرساخت استان، یدالله حسنی سرپرست مخابرات منطقه گیلان، فرشید بخشی‌نژاد رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان، ابوالفضل ابراهیم آبادی معاون امور شعب پست‌بانک استان، علیرضا پارسایی نماینده پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارهای استان، حسین فضل‌طلب مدیر ارتباطات شرکت ایرانسل و علی‌نژاد نماینده اپراتور همراه اول در محل این اداره‌کل برگزار شد.

در این جلسه مسائل و مشکلات موجود در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارهای لازم برای حل آن‌ها مطرح شد. از جمله مهمترین موضوعات مورد بررسی در این نشست می‌توان به ارائه گزارش مدیرکل پست در خصوص آخرین وضعیت اجرای پروژه ملی نظام آدرس‌گذاری مکان محور کشور (جی نف) و هماهنگی‌های لازم برای پایداری شبکه‌های ارتباطی در جهت برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اشاره کرد.

سعید زاهدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزاری جلسات شورای راهبری را نمونه بارز همدلی و تعامل به منظور پیشبرد هرچه بهتر اهداف وزارت ارتباطات در استان دانست و اظهار کرد: هم‌فکری و هم‌افزایی مابین واحدهای تابعه وزارت در استان باعث توسعه هرچه بیشتر روابط و اهداف و ماموریت‌های ابلاغی وزارت ارتباطات خواهد شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تصریح کرد: جایگاه ارتباطات در برگزاری مطلوب انتخابات به صورت الکترونیکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید همه زیرساخت‌های ارتباطی شعب اخذ رای در تمامی شهرستان‌ها بررسی و تیم‌های پشتیبانی مجموعه وزارت ارتباطات در استان آمادگی لازم را جهت پایش و پایداری شبکه‌های ارتباطی در زمان برگزاری انتخابات داشته باشند.

وی با تاکید بر اجرای به موقع ماموریت‌ها و پروژه‌های ابلاغی وزارت در استان تصریح کرد: اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در تمامی شهرها و تامین پوشش ارتباطی کلیه روستاهای بالای بیست خانوار در استان از جمله مهم‌ترین برنامه‌های وزارت ارتباطات در سال جاری است.

محمد حسین هوشنگی مدیر کل پست استان گزارشی از آخرین وضعیت اجرای پروژه نظام نشانی استاندارد (جی نف) ارایه نموده و به تشریح چالش‌ها و موانع پیش روی پروژه و مزایای آن پس از اجرای کامل طرح پرداختند.

در این جلسه مدیران واحدهای تابعه وزارت در استان گزارشی از عملکرد، اقدامات صورت پذیرفته، پروژه‌های در دست اقدام، پیشرفت پروژه ها، موانع و مشکلات پیش رو جهت پایداری شبکه‌های ارتباطی در استان ارائه دادند.

Share