عباسی در نشست با دانشجویان و اساتید بسیجی گیلان؛

اگر مصداق بارز و دقیق فساد توسط یک مدیر را دارید به استانداری اعلام کنید!

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به فرهنگ بسیجی در حل مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف گفت: در بخش‌های مختلف جامعه‌ نیاز به تفکر بسیج داریم و برگزاری جلساتی این چنینی با دانشجویان برای حل مشکلات بسیار مفید است که باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی عصر چهارشنبه در دیدار با اعضا، دانشجویان و اساتید بسیجی گیلان با بیان اینکه حضور در بین دانشجویان برای بنده یک افتخار است که بدون شک دارای برکاتی خواهد بود، اظهار کرد: دانشجویان بدون هیچگونه غرض‌ورزی در راستای تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی دغدغه خود را گفته و‌ راهکار حل مشکلات نیز بیان می‌کنید.

وی با اشاره به تزریق امید به جامعه توسط بسیجیان و به‌ویژه بسیج دانشجویی گفت: سخنان شما دانشجویان را یادداشت کردم و در این جلسه فرهنگ و روحیه بسیجی حاکم است و هر جا این روحیه دمیده شود باعث تحول می‌شود.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به فرهنگ بسیجی در حل مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف بیان کرد: در بخش‌های مختلف جامعه‌ نیاز به تفکر بسیج داریم و برگزاری جلساتی این چنینی با دانشجویان برای حل مشکلات بسیار مفید است که باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

عباسی با بیان اینکه قبول مسوولیت استانداری در گیلان یک وظیفه‌ برای بنده بوده است، گفت:  در مرحله نخست  بعد از قبول مسوولیت استاندار مردم گیلان، تمام گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی را به استانداری دعوت کرده و از آنان بهره بردیم که نمونه بارز آن بسیج دانشجویی بوده است.

استاندار گیلان با اشاره به خالی بودن خزانه دولت در ابتدای در دست گرفتن دولت سیزدهم تصریح کرد: در زمانی دولت را در دست گرفتیم که خزانه خالی و کرونا در کشور بسیار زیاد شده بود و تمام هدف دولت سیزدهم کنترل کرونا بوده است.

عباسی با اشاره به بدهی ۵۵۰ هزار میلیارد تومانی اسناد خزانه دولت بیان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم، کشور دارای ۵۵۰ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه و ۴۵ هزار میلیارد تومان استقراض بانکی بود ولی دولت تمامی این مشکلات را پشت سر گذاشت.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌های بیگانه همواره سعی در آلوده کردن فضای کشور و گیلان دارند، گفت: نمونه بارز این امر را در اغتشاشات سال ۱۴۰۱ شاهد بودیم ولی نخواهیم گذاشت دشمن در گیلان و حتی کشور به اهداف خود برسد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به برخورد با فساد در این استان در هر سطحی افزود: اگر مصداق بارز و دقیق فساد توسط یک مدیر را دارید به استانداری اعلام کنید زیرا برخورد با فساد خط قرمز بنده بوده و در این راه با هیچ فردی مماشات نداریم.

عباسی با بیان اینکه فضای دانشگاه باید فضایی علمی و اسلامی باشد، تصریح کرد: اگر نهادهای نظارتی به این نتیجه برسند که استاد یا فردی به انقلاب و اسلام دینی ندارند با آن فرد به طور یقین برخورد می‌شود زیرا گیلان جای افرادی که سعی خدشه وارد کردن به نظام و ارزش‌های آن را دارند نمی‌باشد.

وی دولت سیزدهم را میراث ‌دار پروژه‌های نیمه تمام کشور دانست و افزود:  هشت کیلومتر آزادراه منجیل رودبار، پل کابلی آستانه اشرفیه، پل غیر همسطح میدان گیل لاهیجان از جمله پروژه‌های مهم نیمه تمام در گیلان بود ولی در مدت زمان ۲ و‌نیم سال توانستیم این پروژه‌ها را تکمیل کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه در خصوص ساماندهی پسماند سراوان به صورت جهادی کار شد، افزود: برای نخستین بار بنده سراوان را به صورت مسئله محور مطرح کردم ولی در آن دوران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر رشت ثبات نداشته و بنده جور این کار را کشیده و از ریاست محترم جمهوری برای ساماندهی پسماند سراوان بودجه گرفتم.

عباسی با بیان اینکه دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان ‌دغدغه هایی در حوزه امکانات، خوابگاه و مسایل مختلف داشتند، گفت: اگر به موقع عمل نمی‌شد این  دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان ‌رو‌ به نابودی می‌رفت که مانع از انجام این کار شدیم.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید پاسخگوی شما دانشجویان بوده و برای رفع مشکلاتتان تلاش کنند، بیان کرد: مسایل و مشکلات شما دانشجویان در دانشکده شرق گیلان مرتفع خواهد شد و وضعیت دانشگاه گیلان به عنوان یکی از دانشگاه‌های مادر با مدیریت جدید بهتر می‌شود.

استاندار گیلان ادامه داد: بنده هر کجا این کشور باشم یک گیلانی بوده و برای پیشرفت مردمان استانم از همه توان استفاده خواهم کرد به طوریکه از هشت هزار میلیارد تومان اعتبارات پروژه سفر، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای افتتاح آزادراه گذاشتیم و راه‌آهن رشت_کاسپبن آماده بهره‌برداری است.

عباسی، با بیان اینکه برخی افراد به دلیل نرسیدن به اهداف خود همواره به دنبال ضربه زدن به کشور و دولت سیزدهم هستند، تصریح کرد: با دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم، چای، برنج، بادام، زیتون به کشور روسیه و آستاراخان صادر خواهد شد و پُل آستارا چای  افتتاح شده است.

وی با اشاره به کاهش حدود سه درصدی نرخ بیکاری در گیلان به نسبت میانگین کشوری گفت: با تلاش‌های انجام شده در سال ۱۴۰۱ موفق به ایجاد ۳۶ هزار شغل شدیم و در سال ۱۴۰۲ هم توانستیم ۳۵ هزار شغل ایجاد کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه به دنبال صادرات محصولات کشاورزی استان همچون برنج و چای و کیوی و فندق و زیتون هستیم، تصریح کرد: توجه صنایع تبدیلی و بسته بندی را جهت ایجاد ارزش افزوده و تکمیل زنجیره ارزش در دستور کار داریم و این یکی از اهداف تیم اقتصادی دولت در گیلان است.

عباسی با اشاره به افزایش مشارکت اقتصادی در گیلان به نسبت میانگین کشوری بیان کرد: مشارکت اقتصادی استان نیز ۴۴.۵ درصد و بالاتر از میانگین ۴۱.۵ درصدی کشور است.

وی با تاکید بر تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام بیان کرد: هیچ پروژه جدیدی در گیلان تعریف نشده و اولویت تکمیل پروژه های نیمه تمام است ولی انتظار دارم برخی از وزارت‌خانه‌ها نسبت به پرداخت اعتبارات مصوبات سفر به ادارات کل خود اهتمام ویژه ورزند.

نماینده عالی دولت در گیلان در خصوص توجه به اقتصاد دریا محور در این استان افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در گیلان در حال انجام است.

در این جلسه جمعی از دانشجویان، اساتید و اعضای سازمان بسیج دانشجویی گیلان،  خانم‌ها فاطمه زارع، مهدی‌پور و قربانی و آقایان محمدی‌پور، حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی، جعفری، چترعنبرین، جعفریان، حسینی اجداد، رضایی، خورسندی و ملکی چوبری به ایراد سخنرانی پرداخته و در حوزه‌های اشتغال، بیکاری برخی از دانشجویان نخبه گیلانی، تامین اشتغال نخبگان، توسعه ارتباط بین دانشگاه گیلان و استانداری، عفاف و حجاب، خوابگاه دانشجویی، حمایت از محیط‌ های پژوهشی، بها دادن به بسیج دانشجویی نکاتی را مطرح کردند.

Share