فرمانده قرارگاه جنوب شرق نزاجا:

اختلاف خانوادگی و انتقام‌جویی از انگیزه‌های ضارب پنج سرباز ارتش در کرمان

سرتیپ امیر غلامعلیان، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نزاجا گفت: در حادثه تیراندازی در آمادگاه ارتش در کرمان چیزی که تاکنون به آن رسیدیم، قطعا مقداری اختلافات خانوادگی در خانواده این سرباز و انگیزه‌های انتقام جویی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نزاجا گفت: در حادثه تیراندازی در آمادگاه ارتش در کرمان چیزی که تاکنون به آن رسیدیم، قطعا مقداری اختلافات خانوادگی در خانواده این سرباز و انگیزه‌های انتقام جویی بوده است.

سرتیپ امیر غلامعلیان شامگاه تاکید کرد: دلایل و ابعاد نهایی این فاجعه وحشتناک به محض مشخص شدن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: شایعاتی که در فضای مجازی پخش می‌شود، هیچ کدام واقعیت ندارد و همشهریان مطمئن باشند که اوضاع تحت کنترل است و هیچ مشکل خاصی وجود ندارد.

تیراندازی توسط یک سرباز به همرزمان خود در آمادگاه ارتش کرمان منجر به کشته شدن پنج نفر از همرزمان این سرباز طی عصر یکشنبه شد.

آنطور که فرمانده قرارگاه جنوب شرق ارتش اعلام کرد: ساعت ۱۶:۳۵ عصر دیروز یکی از سربازان ارتش که در یکی از موقعیت‌های نظامی ارتش مشغول پاسداری از یگان بوده وارد آسایشگاه سربازان شد و با انگیزه‌ای که هنوز نامعلوم است اقدام به تیراندازی به سمت همرزمان خود کرد.

این سرباز بلافاصله بعد از ارتکاب جرم از پادگان فرار کرد که در نخستین ساعات بامداد امروز دوشنبه در حوالی زرند کرمان دستگیر شد.

از این سرباز مقادیری مهمات و سلاح جنگی به دست آمد.

علت و انگیزه قتل در دست بررسی است و فرد ضارب تحت بازجویی قرار دارد.

اسامی جانباختگان حادثه باغین کرمان شامل سرباز وظیفه ابوالفضل زارع از شهربابک، سرباز وظیفه مهدی جعفری از زرند، سرباز وظیفه بن بامین بامری از ایرانشهر، سرباز وظیفه محمدصالح مومنی از شهربابک و سرباز وظیفه رضا طالبی از رفسنجان اعلام شده است.

Share