سفر ۱۵۰۰ کیلومتری متجاوز سارق برای خواستگاری

سرقت ۱/۵ کیلو طلا و خودرو شاسی‌بلند زن جوان توسط خواستگار قلابی

مردی که به بهانه ازدواج با زن جوان ثروتمندی طول کشور را پیموده و خودروی شاسی‌بلند و طلاهای او را سرقت کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، عبدالرحیم دهقان فرمانده انتظامی شهرستان بستک در استان هرمزگان گفت: با شکایت زن جوانی مبنی بر سرقت طلاها و خودرویش از سوی مردی که خود را خواستگار معرفی کرده بود، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات میدانی مشخص شد سارق اهل یکی از استان‌های شمالی کشور است که از طریق شبکه مجازی با طرح دوستی و جلب اعتماد شاکی به بهانه ازدواج با وی، با حضور در منزل شاکی در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت ۱/۵ کیلو طلا به ارزش بیش از ۲۵ میلیارد ریال کرده و با سرقت خودروی شاسی‌بلند شاکی از محل متواری شده است.

دهقان اظهار کرد: با بررسی‌های همه‌جانبه و اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات میدانی مشخص شد خودرو در شهر لارستان در گوشه‌ای از خیابان بلاصاحب رها شده است. در ادامه، متهم در طول مسیر در حال فرار به شمال کشور دستگیر شد و طلاهای مسروقه را نیز که به صورت کاملا حرفه‌ای از طریق مرسوله پستی لابه‌لای لباس مخفی و به شهر محل سکونتش ارسال کرده بود، کشف و ضبط شدند.

وی افزود: فرمانده انتظامی بستک با بیان اینکه سارق دارای سوابق متعدد اغفال و تجاوز بود، در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شد.

Share