در نشست پیگیری مشکلات سد پلرود در رودسر مطرح شد

درختکاری ١٨ هکتار از منطقه‌ شرقی سد پلرود | مشکل جاده جایگزین سد برطرف خواهد شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت: با اخذ مجوز و درختکاری ۱۸ هکتار از منطقه‌ی شرقی سد پلرود، مشکل جاده جایگزین این سد برطرف خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، موسی فکور در جمع مدیران کل و مسئولان شهرستان رودسر در محل کارگاه سد پلرود، گفت: در سفر اخیر وزیر نیرو به شهرستان رودسر و بازدید از سد پلرود رحیم آباد، اهالی منطقه در گفتگو با وزیر نیرو مطالباتی داشتند که مورد بررسی قرار گرفت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره بروز برخی مشکلات اجتماعی در روند اجرای ساخت سد پلرود، افزود: یکی از مشکلات روستای آزارکی در شرق سد پلرود، ناامن بودن این روستا به سبب خطر رانش زمین دراین منطقه است.

موسی فکور تصریح کرد: در گذشته زمین‌هایی برای تردد اهالی معرفی شد که به سبب مشکلات پیش آمده، مقرر شد در صورت تایید مناسب بودن پس از بررسی کارشناسی، نتیجه تا ١٠ روز آینده مشخص و انتقال اهالی این روستا به این مناطق آغاز شود.

وی موضوع جاده جایگزین سد پلرود را از دیگر مشکلات این سد عنوان کرد و گفت: مقرر شد ١٨ هکتار از منطقه‌ی شرقی سد پلرود درختکاری شده و مجوز استفاده از این مسیر برای پیمانکار صادر شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان بابیان اینکه بررسی نتایح اجرای تصمیم‌ها در جلسه‌ای تا ۲ هفته آینده مشخص می‌شود، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم مردم در روند اجرای این طرح آسیب نبینند و اگر خسارتی هم وارد شود از سوی دولت جبران و رضایت مردم در این خصوص جلب می‌شود.

Share