قالیباف اعلام کرد:

مجلس با استعفای نادران مخالفت کرد

مجلس شورای اسلامی با استعفای الیاس نادران نماینده تهران مخالفت کرد. رای گیری برای استعفا انجام شد که در نهایت بیش از ۹۰ درصد از نمایندگان با استعفای آقای نادران مخالفت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز سه شنبه (۳۰ آبان) در توضیح جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی تقاضای استعفای الیاس نادران، گفت: پس از شنیدن سخنان آقای نادران و ۵ نفر از نمایندگان، رای گیری برای استعفا انجام شد که در نهایت بیش از ۹۰ درصد از نمایندگان با استعفای آقای نادران مخالفت کردند.

رئیس مجلس در ابتدای نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی که با دستورکار بررسی تقاضای استعفای الیاس نادران نماینده تهران در حال پیگیری است، گفت: از آنجا که تعدادی از نمایندگان درخواست دادند تا تقاضای استعفای آقای نادران در جلسه‌ای غیرعلنی مورد بررسی قرار گیرد طبق ماده ۱۰۲ آیین نامه نماینده متقاضی ۱۵ دقیقه فرصت دارد تا درخواست خود را برای برگزاری جلسه به صورت غیرعلنی مطرح کند.

وی افزود: سپس رای گیری انجام می‌شود و اگر دو سوم نمایندگان به این درخواست رای بدهند جلسه به شکل غیرعلنی تداوم پیدا می‌کند. اما اگر نمایندگان مخالفت کردند جلسه مجلس علنی شده و تقاضای استعفا در جلسه علنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

آخرین باری که جلسه علنی مجلس در همان شروع نشست و به درخواست تعدادی از نمایندگان غیرعلنی شد، مربوط به بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب حوزه انتخابیه گچساران در انتخابات مجلس یازدهم بود که در نهایت نیز با رد اعتبارنامه تاجگردون به پایان رسید.

Share