در تالار حکمت دانشگاه گیلان؛

دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه گیلان راه اندازی شد

رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه بنیان دانشگاه از این دانشکده و مدرسه عالی مدیریت گیلان شکل گرفته است تاکید کرد که در آینده متناسب با شرایط اقتصادی بتوانیم ساختمان مستقل این دانشکده را راه اندازی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مراسم راه اندازی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه گیلان با حضور دانشجویان، استادان، دانش آموختگان و مدیران دانشگاه در تالار حکمت برگزار شد.

فرید نجفی، رئیس دانشگاه گیلان در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی این دانشکده گفت: امیدواریم راه اندازی این دانشکده باعث حل مشکلات استان و کشور در حوزه مدیریت و اقتصاد شود.

رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه بنیان دانشگاه از این دانشکده و مدرسه عالی مدیریت گیلان شکل گرفته تاکید کرد که در آینده متناسب با شرایط اقتصادی بتوانیم ساختمان مستقل این دانشکده را راه اندازی کنیم تا با توجه به پتانسیل عظیمی که این دانشکده دارد بتواند با کمک استادان و دانشجویان باعث حل مشکلات شود.

دکتر نجفی با مهم دانستن حرکت دانشگاه‌ها به سمت ایجاد رشته‌های تقاضامحور و مورد نیاز جامعه گفت: یکی از معضلات ما در استان بحث مدیریت پسماند است که این موضوع نیازمند تخصص چند رشته از جمله مدیریت، مکانیک و… است تا بتوانیم با تخصص چندین رشته مشکلات را مرتفع کنیم.

وی در ادامه با اشاره به نیاز استان به رشته‌های مرتبط با اقتصاد کشاورزی، دریا، محیط زیست و… خاطرنشان کرد: با ظرفیت عظیمی که در دانشکده مدیریت و سایر دانشکده‌های دانشگاه وجود دارد ما می‌توانیم کمکیار استان و کشور در حل مشکلات باشیم.

دکتر مصطفی ابراهیم‌پور رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد هم در این مراسم ضمن تقدیر از تمامی افرادی که در شکل گیری این دانشکده نقش داشتند با ذکر یاد و خاطره مرحوم استاد اسماعیل‌پور عضو هیات علمی گروه مدیریت و تلاش‌های و پیگیری‌های آنمحروم خواهان شادی روحش شد.

رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد با بیان اینکه تشکیل این دانشکده صرفا تغییر یک مکان یا فضای فیزیکی نیست گفت: رسالتی که شکل گیری این دانشکده با خود به همراه دارد مهم است.

وی همچمین به اهمیت توسعه زیست بوم کسب و کار، کارآفرینی و ارتباط دانشکده و دانشگاه با صنعت و جامعه اشاره کرد و از آمادگی این دانشکده در راستای برگزاری کارگاه‌های آموزشی، دوره‌های مهارتی و طرح کارورزی خبر داد.

شایان ذکر است پخش نماهنگ از استادان فعلی و بازنشسته و دانش آموختگان این دانشکده و همچنین تقدیر از دکتر علی اکبر فرهنگی چهره ماندگار مدیریت و استاد مدرسه عالی مدیریت گیلان و دکتر مجتبی احمدوند دانش آموخته مدرسه عالی مدیریت گیلان از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

Share