جانشین فرمانده انتظامی گیلان خبر داد؛

توقیف موتور کراس ۷۰۰ میلیونی در رودبار!

جانشین فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه موتورسیکلت کراس ۳۰۰ سی‌سی قاچاق به ارزش ۷ میلیارد ریال در شهرستان رودبار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سردار «حسین حسن‌پور»، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه قاچاق فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای اشتغال مولد و مؤثر در رشد تولید داخلی را از بین می‌برد، اظهارداشت: امروز تنگ شدن عرصه برای فعالیت قاچاقچیان به واسطه تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس است.

وی در ادامه گفت: ماموران کلانتری ۱۳ شهرستان رودبار حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی یک دستگاه موتورسیکلت سنگین فاقد پلاک را حین تردد مشاهده و آن را برای بررسی متوقف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پس از استعلامات صورت گرفته مشخص شد، موتورسیکلت مورد نظر یاماهای ۳۰۰ سی‌سی فاقد هرگونه مدارک و قاچاق است، افزود: کارشناسان ارزش تقریبی این موتورسیکلت کراس را ۷ میلیارد ریال برآورد کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در این خصوص متهم ۳۰ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

سردار حسن‌پور در پایان قاچاق کالا را یکی از مهمترین عوامل ایجاد مشکلات اقتصادی و افزایش مشاغل کاذب در جامعه عنوان کرد و بیان داشت: باید با آگاهی بخشی به مردم و مبارزه هدفمند با این پدیده قبیح، قدم‌های مفید و موثری برای حمایت از تولیدات داخلی برداشت.

Share