وقتی مسئولین مازندران می‌توانند

واگذاری زمین به ۱۷۵ متقاضی مرحله دوم طرح جوانی جمعیت در مازندران

علی دیوسالار، مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران اظهار کرد: در مرحله دوم واگذاری زمین به متقاضیان در طرح جوانی جمعیت ۲ هکتار برای تحویل به ۱۷۵ متقاضی واجد شرایط مهیا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: با توجه به برنامه‌های ابلاغی وزارت راه و شهرسازی، اداره کل راه و شهرسازی مازندران برنامه ریزی و مدیریت احداث ساخت ۱۵۵ هزار واحد مسکونی در شهرهای استان در طول چهار سال مسئولیت دولت سیزدهم را با محوریت خانه دار کردن اقشار بدون مسکن با تامین زمین و تسهیلات ساخت در دستور کار قرار داده است.

علی دیوسالار افزود: طرح نهضت ملی مسکن مهمترین برنامه عمرانی در دولت سیزدهم و بزرگترین طرح اجرایی حوزه مسکن پس از انقلاب اسلامی است.

او با اشاره به اینکه این طرح با اولویت قرار گرفتن اقشار نیازمند مورد حمایت کمیته امام خمینی (ره) و بهزیستی و همچنین خانوارهای دارای بیش از سه فرزند در راستای قانون حمایت ازخانواده و جوانی جمعیت در حال اجرا است، گفت: با تولید ۱۵۵ هزار واحد مسکن تا افق ۱۴۰۴ در چهار بخش سهمیه مسکن حمایتی ۳۶ هزار واحد، سهمیه خودمالکی ۶۰ هزار واحد، سهمیه باز آفرینی ۱۵هزار واحد و سهمیه روستایی ۴۴ هزار واحد است که در صورت تحقق بخش اعظم مشکل تامین مسکن مرتفع خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان را در چهار قالب حمایتی، خودمالک، بازآفرینی و روستایی در حال اجرا دانست و افزود: در قالب طرح حمایتی تاکنون ۱۳۲ هکتار معادل ۱۳ هزار واحد زمین تامین، ۸ هزار و ۵۶۳ واحد حمایتی، ۹ هزار و ۹۴۷ واحد خودمالک، ۴ هزار و ۶۴۶ واحد بافت فرسوده و ۱۲هزار و ۳۱ واحد روستایی که جمعاً شامل ۳۵ هزار و ۱۸۷ واحد مسکونی در مرحله اجرای عملیات ساختمانی قرار دارد.

دیوسالار گفت: ۴ شهرک مجموعاً به مساحت ۶۳۰ هکتار معادل ۵۰ هزار واحد تامین که شورای برنامه ریزی استان تصویب و در شرف طرح درصحن دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری قرار دارد.

او با بیان اینکه در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، در مرحله اول یک هکتار به ۸۸ متقاضی واجد شرایط این طرح زمین تخصیص داده شد، گفت: در مرحله دوم ۲ هکتار جهت تحویل به ۱۷۵ متقاضی واجد شرایط مهیا شده است.

دیوسالار افزود: از ۱۱۰ هکتار برنامه آماده‌سازی سال ۱۴۰۲ اداره کل راه و شهرسازی برای زمین‌های حمایتی استان، ۵۸ هکتار از زمین‌ها با اعتباری به میزان ۳۰ میلیارد تومان در حال آماده‌سازی مرحله اول قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران، افزود: در همین راستا ۴ هزار و ۲۹۰واحد که از این تعداد هزار و ۸۶ واحد مسکن مهر، هزار و ۸۳۶ واحد خودمالک، ۲۰۹ واحد بازآفرینی و هزار و ۳۴۸ واحد روستایی در هفته دولت به صورت همزمان با سراسر کشور افتتاح شد.

گفتنی است دیارمیرزا در این زمینه با گزارشی با عنوان «ماجرای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده؛ زمینهایی که در گیلان واگذار نشد!» و در پی آن «توضیحات راه و شهرسازی درباره اجرای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در گیلان» به موضوع مذکور پرداخته بود.

Share