آشنایی با برادر بزرگتر فیدلیتی

(تصویر) این شاسی بلند چینی توسط طراح پورشه طراحی شده است!

در ۲۶ سپتامبر، چری شاسی بلند آفرودی سبک خود را با نام تجاری جتور عرضه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در ۲۶ سپتامبر، چری شاسی بلند آفرودی سبک خود را با نام تجاری جتور عرضه کرد. این خودرو که ترَوِلِر نام دارد، از بین شش مدل با محدوده قیمتی ۱۹۱۰۰ تا ۲۵۲۰۰ دلار قابل انتخاب است. طراحی آن توسط طراح سابق پورشه، هاکان ساراکوغلو، انجام شده است.

 جتور ترَوِلِر شکل جعبه‌ای و نمادین یک SUV آفرودی را به کار می‌گیرد و به یک زاپاس کلاسیک در عقب، قلاب‌های بکسل در جلو، میله‌های جانبی و قفسه‌های روی سقف مجهز شده است.

علاوه بر این، جتور ترَوِلِر در هفت رنگ خارجی شامل مشکی، خاکستری، نارنجی، قهوه‌ای مایل به زرد و نقره‌ای ارائه می‌شود.

جتور ترَوِلِر که بر اساس پلتفرم Kunlun Jetour ساخته شده و به عنوان یک SUV جمع و جور با قابلیت‌های آفرود سبک رونمایی شده، دارای ابعاد آن ۴۷۸۵/۲۰۰۶/۱۸۸۰ میلی‌متر و فاصله بین دو محور ۲۸۰۰ میلی‌متری است. این خودرو دارای زاویه نزدیک ۲۸ درجه، زاویه خروج ۳۰ درجه، حداقل فاصله از سطح زمین ۲۲۰ میلی متری است.

ترَوِلِر سه گزینه پیشرانه ارائه می‌دهد: دو چرخ متحرک ۱.۵ TD با گیربکس ۷ سرعته DCT، چهار چرخ محرک ۲.۰ TD با گیربکس ۷ سرعته DCT و چهار چرخ محرک ۲.۰ TD با گیربکس ۸ سرعته AT. موتور ۱.۵ T دارای حداکثر قدرت ۱۸۴ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر و مصرف سوخت ۸.۳۵ لیتری در ۱۰۰ کیلومتر است. موتور ۲.۰ T که به طور مستقل توسط چری توسعه یافته است، دارای حداکثر قدرت ۲۵۴ اسب بخاری و حداکثر گشتاور ۳۹۰ نیوتن متر و مصرف سوخت ۸.۸۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. برخی از مدل‌ها به سیستم چهار چرخ محرک هوشمند XWD نیز مجهز هستند.

علاوه بر این، ترَوِلِر قادر است در شش حالت رانندگی از جمله اسپرت، استاندارد، اقتصادی، چمن، گِل و سنگ و همچنین حالت رانندگی X کار کند که می‌تواند به طور هوشمند شرایط جاده را شناسایی کرده و به حالت ترجیحی تغییر جهت دهد تا بهترین حالت را تضمین کند.

کابین ترَوِلِر در رنگ‌های مشکی، قرمز، سبز، نارنجی و قهوه‌ای موجود است که با مواد جیر مانند پوشانده شده است. یک صفحه نمایش مرکزی ۱۵.۶ اینچی با تراشه داخلی Qualcomm Snapdragon ۸۱۵۵، یک صفحه نمایش کیلومترشمار ۱۰.۲۵ اینچی فول ال سی دی و یک سانروف پانوراما ۶۴ اینچی وجود دارد. سایر تنظیمات داخلی شامل تشخیص صدا، تشخیص چهره، شبکه ۴ G، به روزرسانی OTA و کنترل از راه دور در این خودرو حضور دارد.

از نظر ایمنی، این خودرو دارای سیستم کمک رانندگی پیشرفته سطح ۲.۵ است که از بیش از ۱۰ عملکرد کمکی رانندگی مانند ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل تطبیقی و پارک خودکار پشتیبانی می‌کند.

Share