حجت الاسلام صدیقی: حمله به موقع مقاومت، مشروع و مقبول است

افراد جاهل به حمله غافلگیرانه دست پرورده‌های حاج قاسم به صهیونیست‌های قاتل و جانی اعتراض کردند

خطیب این هفته نماز جمعه تهران تاکید کرد که حمله به موقع مقاومت، مشروع و مقبول در صحنه بین الملل و وجدان های عمومی بوده و بلامانع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران، اظهار کرد: قرآن کریم اشاره دارد که خداوند مسلمانان را در جنگ بدر پیروز کرد. این جنگ نقطه عطف در جنگ حق و باطل است، زیرا دشمن با همه امکانات برای شکست جبهه حق وارد شد، ولی خداوند ایمان را بر اسلحه پیروز کرد و آن را به عنوان درس برای پیروان دین در نظر گرفت. خداوند می فرماید وقتی ضعیف بودید من در جنگ بدر به شما کمک کردم، پس اکنون تقوای الهی را پیشه کنید. تقوا منشاء توجه به نعمت خدا و شکر این نعمات است.

وی ادامه داد: ما می‌خواهیم نمازمان سیر الی الله، گسستن از طبیعت و غرایز و پیوستن به نور و جلال الهی و اولیای الهی باش،د پس باید دل داد به خدا، رسول خدا و علی و فرزندان او داد تا خداوند شما را یاری کند.

صدیقی همچنین در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران گفت: در مساله حمله کارساز و بی سابقه و غافلگیرانه دست پرورده های حاج قاسم سلیمانی و پیروان مکتب این ابرمرد خط شکن مقاومت به صهیونیست های قاتل و جانی بعضی افراد جاهل اعتراض کردند که چرا آنها به خانه شهرک نشینان حمله کردند؟ توجیه حمله افتخارآمیز رزمندگان مکتب قرآن، امام حسین(ع)، مکتب ولایت و انقلاب اسلامی و تحت طراحی شهید حاج قاسم سلیمانی بود. این برنامه از قبل طراحی شده و آنها برای چنین روزی تربیت شده بودند.

وی افزود: هرجنگی در اسلام باید با اجازه خداوند باشد. بنده خدا در هر حرکتی خود را مامور خدا می داند و تا فرمان خدا را دریافت نکند، اقدام خودسرانه ندارد. در صدر اسلام، ۱۳ سال مسلمانان امنیت نداشته و زیر شکنجه بودند و چون به آنها حمله شد، خداوند به آنها اجازه داد تا به جنگ روی آوردند و جنگ را با جنگ پاسخ دهند.

وی تاکید کرد: تا زمانیکه ملتی رزمنده نباشد، دشمن به سراغ آنها آمده و از آنها باج می گیرند. دستور الهی است که مظلوم بایدظالم را تعقیب کند. ۷۰ سال خانه های مردم غزه تخریب شد، آواره شده و کشته دادند و در محاصره قرار گرفتد. نخست وزیر جنایتکار و بی عقل رژیم صهیونیستی مرتب خانه های مردم را تخریب می کند پس دفاع امری فطری بوده و آیه قرآن هم گویا است.

وی افزود: مسجدالاقصی از مشرف ترین بقاع عالم توحید است، ولی دشمن به این مسجد حمله می کند و اگر مدافعین فلسطینی دفاع نکنند، صهیونیست ها مسجد را آلوده، خراب و اشغال می‌کنند. یکی از مجوزهای جنگ در اسلام برای دفاع از مسجد و مراکز فرهنگی است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در ادامه با بیان اینکه جبهه مقاومت حرکتی دفاعی انجام داد نه تهاجمی، گفت:صهیونیست ها ارتشی هستند که دولت هم دارند. آنها به فرزندان خود آموزش نظامی می‌دهند و همه مسلح هستند و مردم عادی در شهرک ها نیستند. آنها گرگ های دندان تیزی هستند که اگر مهلت ببینند، همه را می درند. حمله به موقع مقاومت، مشروع و مقبول در صحنه بین الملل و وجدان های عمومی بوده و بلامانع است.

وی با اشاره به اهمیت این حماسه و حمله جانانه و امیدآفرین حماس، تصریح کرد: با یاری خدا می شود هر مانع فولادی را آب کرد. صهیونیست ها امکاناتی از جمله دیوار حائل که میلیون ها دلار برای ساخت آن خرج کرده بودند که کمتر از دیوار خیبر نبود، وجود برج های مراقبت و واحد های شناسایی، پهپادها گشت زنی، حمایت اطلاعاتی آمریکا و چند کشور غربی، رصد سیم کارت های گوشی مردم فلسطین داشتند اما فکر نمی‌کردند هزاران رزمنده برق آسا از این موانع عبور کنند و به مردم عادی کار نداشته باشند و ۵۰۰ پایگاه نظامی را در هم کوبیده و ۱۵۰۰نظامی را به هلاکت رساندند و با اسرای فراوان به غزه بازگشتند.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: روزنامه صهیونیستی نوشت که یک میلیارد دلار که برای دیوار حائل هزینه شده بود در روز نخست جنگ فروریخت و این دیوار به صورت صفحه کاغذی درآمد. این عملیات مایه تحقیر و وهن و ذلت آمریکا، کشورهای غربی شد. در شرایط جنگی، رئیس جمهور پست و حواس پرت آمریکا و نخست وزیر پست انگلیس به سرزمین‌های اشغالی رفته و از این رژیم حمایت می‌کنند، ولی فکر می کنند آنها می توانند با خدا بجنگند. البته دست خدا وقتی با ماست که در جهاد کوتاهی نکنیم. رهبر معظم انقلاب فرمودند پیشانی به طراحان و رزمندگان بوسه می زنیم. این ضربه هیچگاه از یاد صهیونیست ها نمی رود.

صدیقی افزود: در این عملیات افسانه شکست ناپذیری جبهه باطل شکست، اما دشمن نه رزمندگان، بلکه خانه های مردم را ویران کرده و کودکان و مادران و پدران را کشتند. فاجعه عظیم است و نسل کشی در غزه رخ داده است. دشمن در اوج قساوت به بیمارستان و مدرسه که پناهگاه مردم بود، موشک زد، ولی آنچنان هیجان و عواطف پاک جهانی علیه آنها به حرکت درآمد که اکنون حکومت آمریکا و غربی ها و رژیم صهیونیستی منفورترین چهره و حکومت در افکار عمومی هستند. مردم ما هم آرامش نداشتند و شب و روز اجتماعات عظیمی به راه انداختند و از مردم غزه حمایت کردند. امشب ۵۰ تن مواد دارویی و غذایی به مصر اعزام می شود تا با دست مردم غزه برسد.

صدیقی گفت: باید به سازمان های بین الملی نفرین فرستاد. چهار قطعنامه را آمریکا با قانون جنگل وتو کرد و اجازه نداد که آب، برق و دارو به مردم غزه برسد. مرگ بر آمریکا.

وی در پایان سخنانش جملاتی به زبان عربی درباره جنگ غزه بیان کرد.

Share