راه اندازی اولین پلتفرم واسط پستی بومی در گیلان

همکاری پست و صمت گیلان برای توسعه فروش واحدهای تولیدی، صنعتی و مشاغل

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در دیدار با مدیر کل پست استان گفت: حذف تردد زاید و افزایش منافع اصناف ماحصل توافق پست و صمت خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،  صبح امروز ۳۰ شهریور ماه، تیمور پورحیدری مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ضمن حضور در اداره کل پست استان گیلان و دیدار با محمد حسین هوشنگی مدیر کل پست گیلان بر استفاده از طرفیت‌های پست برای ارائه خدمت به مردم تاکید کرد.

در این جلسه که معاونین و کارشناسان دو سازمان حضور داشتند، مدیر کل پست گیلان ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون فرآیند اجرایی سرویس احراز نشانی به مزایای استفاده از این سرویس در صدور مجوزها اشاره کرد و افزود: با استفاده از از این سرویس ضمن انطباق نشانی ذینفعان امکان ایجاد شفافیت و صحت‌سنجی آدرس اعلامی متقاضیان وجود خواهد داشت.

هوشنگی احصاء اطلاعات آنی از مکان استقرار معادن، گشتارگاه‌ها، واحدهای تولیدی و صنعتی بر اساس مختصات جغرافیایی و نقشه‌های پارسل‌بندی شده را به منظور کمک به اتخاذ تمهیدات نظارتی، از دیگر مزایایی پایگاه داده املاک «جی نف» برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت و توانمندی فعالان حوزه تجارت الکترونیک در استان گیلان افزود: پست گیلان توانست با استفاده از همین ظرفیت و هم افزایی در فعالین حوزه‌های فناورانه و دانش بنیان نسبت به راه اندازی اولین پلتفرم واسط پستی بومی در گیلان اقدام نماید.

هوشنگی اضافه کرد: این واسط پستی می‌تواند بعنوان درگاهی در اختیار تولید کنندگان و مشاغل خرد خانگی برای فروش و ارسال محصولات به اقصی نقاط کشور قرار گیرد.

مدیر کل پست گیلان در ادامه تصریح کرد: مجموعه‌های فعال در زمینه فروش الکترونیکی که از وزارت صمت اقدام به اخذ مجوز نماد الکترونیکی (‌ای نماد) می‌کنند، می‌توانند در تعامل با پست نسبت به استفاده از ظرفیت لجستیکی آن اقدام نمایند.

دعوت از برندهای مهم استان و کسب و کارهای اینترنتی

تیمور پورحیدری در این دیدار گفت: بهبود و امنیت کسب و کارها با بهره‌بندی از ظرفیت اداره پست میسر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برقراری ارتباط موثر و بهره‌گیری از توانمندی پست می‌تواند باعث امنیت، سهولت خدمات و رفاه مردم به شکل گسترده شود.

 پورحیدری ضمن دعوت از برندهای مهم استان و کسب و کارهای اینترنتی برای استفاده از این توان تصریح کرد: استفاده برندهای شاخص و مشاغل خانگی و اینترنتی از توان لجستیکی پست؛ به ایجاد تحول در حوزه کسب و کارها و رونق آن کمک می‌نماید.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت گیلان تاکید کرد: یکی از دغدغه‌ها مردم و همچنین مشاغل مختلف امنیت و کیفیت ارسال مرسولات در کمترین زمان ممکن می‌باشد که و فعالیت مطلوب اداره کل پست در این زمینه همواره مناسب و مسبوق به سابقه است.

Share