نماینده آستارا در مجلس؛

مردم سیل زده آستارا در شرایط خوبی نیستند | درخواست کمک از ستاد بحران، هلال احمر و وزارت کشور

نماینده مردم آستارا در مجلس برای مدیریت سیل اخیر در این شهر در خواست کمک کرد و گفت: باید هر چه سریعتر تجهیزات راهداری به آستارا اعزام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، غلامرضا مرحباء در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به سیلی که در آستارا رخ داده است، گفت: طی کمتر ۳ ساعت بیش از ۱۳۰ میلی متر بارندگی رخ داد، از شب گذشته نیز بیش از ۲۵۰ میلی متر بارش باران داشتیم، حجم سیل به میزانی بود که مسیل‌ها و رودخانه‌ها کشش آب را نداشته، آب وارد خانه‌های مردم شده و خیابان‌ها را آب فرا گرفته است.

نماینده مردم آستارا در مجلس ادامه داد: چند روستا در محاصره آب هستند، مسیر تعدادی از روستاها بسته شده است، پل رفت به سمت رشت تخریب و گوشواره پل دیگر در آستارا فروریخته است. خودروهایی که بالای پل بودند داخل رودخانه افتادند، مردم محلی سرنشین‌ها را نجات دادند، یک خانه بومگردی ویران شده و عده‌ای در داخل این خانه مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه شرایط در آستار مناسب نیست، گفت: از ستاد بحران، هلال احمر و وزارت کشور در خواست کمک داریم، باید هر چه سریعتر تجهیزات راهداری به آستارا اعزام شود، از آنجایی که احتمال داده می‌شود نانوایی‌ها آسیب دیده‌اند خانوارهای سیل زده نیاز به کمک دارند که اقلام مورد نیاز پس از برآورد فرمانداری اعلام خواهد شد.

نماینده مردم آستارا در مجلس تاکید کرد: سازمان هواشناسی در خصوص این سیل و حجم بارندگی هشدار زرد اعلام کرده بود اما حجم بارشی پیش بینی شده بود حداکثر ۱۰۰ میلی متر بود اما در این بازه بیش از ۲۵۰ میلی متر بارش باران رخ داد. آب تا چند روز دیگر فروکش می‌کند، خوشبختانه در پی این سیل خسارت جانی نداشتیم اما خسارت‌های مالی فراوانی به مردم و شهر وارد شده است.

Share