مدیرعامل و اعضای هیات مدیره غیربومی در راه گیلان

یک امام صادقی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی می شود!

بیش از ۴ ماه از دوران سرپرستی اکبر نیازی در منطقه آزاد انزلی سپری شده و به زودی باید مهمترین منطقه آزاد شمال کشور، مدیرعامل جدید خود را بشناسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، هجدهم اردیبهشت ماه سال جاری و پس از برکناری ناگهانی عیسی فرهادی، به پیشنهاد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی «اکبر نیازی» عضو موظف هیئت مدیره این سازمان را به سرپرستی سازمان منطقه آزاد انزلی منصوب کرد.

حالا بیش از ۴ ماه از دوران سرپرستی اکبر نیازی در منطقه آزاد انزلی سپری شده و به زودی باید مهمترین منطقه آزاد شمال کشور، مدیرعامل جدید خود را بشناسد.

جدیدترین خبرها حاکی از این است که محمد سجاد سیاهکارزاده، دانش آموخته مقطع دکترای تخصصی مدیریت مالی از دانشگاه امام صادق (علیه اسلام) و عضو هیات مدیره شرکت تأمین سرمایه دماوند گزینه اصلی مدیرعاملی این سازمان است و به زودی به گیلان خواهد آمد.

عضویت در هیأت مدیره شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه (به عنوان رئیس و نائب رئیس)، عضو هیات مدیره شرکت پتروشمیران (سهامی خاص) و عضو هیأت مدیره مرکز توسعه تجارت کیش (زیرمجموعه سازمان منطقه آزاد کیش)، مدیر سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، مدیر سرمایه گذاری، تأمین مالی و ارز شرکت پتروشیمی جم، مدیر توسعه و برنامه‌ریزی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و…اشاره کرد.

همچنین شاهد خروج نام عیسی فرهادی و علی اوسط اکبری مقدم از عضویت در هیات مدیره منطقه آزاد انزلی خواهیم بود.

گفتنی است به نظر می‌رسد ظرف ۱۰ روز آینده تودیع و معارفه سیاهکارزاده و اعضا جدید هیات مدیره منطقه آزاد انزلی برگزار شود.

با ترکیب جدید هیات مدیره عملا ۴ عضو از ۵ عضو هیات مدیره منطقه آزاد انزلی، گیلانی نخواهند بود.

درحالی که منطقه آزاد انزلی می‌توانست محور اقتصادی تجارت آزاد ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا باشد، عملا با فرصت سوزی دولت و ایجاد بی‌ثباتی در راس مدیریت منطقه آزاد انزلی شاهد کوچکترین استفاده‌ای از این ظرفیت بین المللی نیستیم و سپردن مسئولیت به چهره های کم تجربه با حوزه مناطق آزاد عملا باعث می شود که آینده روشنی نیز در این رابطه متصور نباشیم.

همچنین کریدور شمال – جنوب نیز اندر خم یک کوچه باقیمانده و ماه هاست که از وعده مقامات کشوری و استانی درباره اتصال ریل به منطقه آزاد انزلی سپری شده و هنوز خبری از شنیدن سوت قطار نیست!

Share