در نخستین روز از مسابقات

حضور سه ملی‌پوش کشتی ایران در نیمه نهایی | رضا اطری حذف شد

در نخستین روز از مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان چهار کشتی‌گیر ایران در حالی به مصاف حریفان خود رفتند که امیدواری‌ها برای کسب مدال‌های خوش رنگ از ملی‌پوشان کشورمان تیم بسیار بالاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان از ظهر امروز (شنبه ۲۵ شهریور) به میزبانی شهر بلگراد صربستان آغاز شد و چهار نماینده کشورمان در روز نخست این مسابقات به روی تشک خواهند رفت.

امیرمحمد یزدانی به نیمه نهایی رسید

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۱ پاتریک اولنزین از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با ماگومد خانیف از آذربایجان که قهرمان آسیا بود، سرشاخ شد و در یک مبارزه برتر توانست این حریف را ۶ بر صفر شکست دهد و راهی مرحله بعد شود. یزدانی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف کشتی گیر قزاقستان رفت و با برتری ۱۰ بر صفر برابر این حریف راهی نیمه نهایی شد.

امیرحسین زارع از خطر گریخت

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۳۳ نفر حضور دارند، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با «دزیانیس خرامیانکوف» از بلاروس کشتی گرفت و موفق شد این حریف را با اقتدار و با نتیجه ۷ بر ۲ شکست دهد و راهی مرحله بعد شود.

زارع در دومین کشتی خود به مصاف اسمیت از پورتوریکو رفت و این حریف را ۱۰ بر صفر ضربه فنی کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. زارع در این مرحله به مصاف «دانیل لیگتی» از مجارستان رفت و در حالی ابتدا با ۴ امتیاز از حریف عقب افتاد اما در ادامه به مبارزه برگشت و توانست ۱۱ بر ۴ حریف را شکست دهد و به نیمه نهایی صعود کند. طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک حریف مرحله نیمه نهایی نماینده کشورمان خواهد بود.

حسن یزدانی با اقتدار به نیمه نهایی رسید

در وزن ۸۶ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۴۸ کشتی گیر برگزار می‌شود، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با «لاورنس» از استرالیا مبارزه کرد و با برتری ۸ بر ۲ و در نهایت با ضربه فنی به پیروزی رسید. یزدانی در دومین مبارزه خود برابر بات اردن بیامباسورین از مغولستان ۱۱ بر صفر و با ضربه فنی به پیروزی رسید و راهی مرحله بعد شد.

حسن یزدانی در مرحله یک چهارم نهایی با «مایلز ناظم امینه» دارنده مدال برنز المپیک از سن مارینو مبارزه کرد و با برتری ۷ بر ۲ برابر این کشتی گیر راهی مرحله نیمه نهایی شد.

رضا اطری حذف شد

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۲۷ نفر حضور دارند، رضا اطری در دور اول استراحت کرد و در دور دوم به مصاف «کودای اوگاوا» از ژاپن رفت و در یک کشتی نزدیک با تساوی یک به یک برابر این حریف شکست خورد. وی که امیدوار بود با حضور حریف ژاپنی در فینال به مسابقاتش در گروه شانس مجدد ادامه دهد، با شکست این کشتی گیر از دور مسابقات کنار رفت تا اولین حذف شده تیم ملی کشتی آزاد ایران باشد.

Share