(تصاویر) بازدید رهبر کره شمالی از کارخانه تراکتورسازی

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در بحبوحه بحران غذایی در این کشور از کارخانه تراکتورسازی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، خبرگزاری رسمی کره شمالی روز پنجشنبه گزارش داد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز چهارشنبه در کنار خواهر قدرتمندش، کیم یو جونگ، از کارخانه تراکتورسازی کومسونگ بازدید کرد.

به گزارش فرارو، در این بازدید که با همراهی مقامات ارشد صورت گرفت، کیم جونگ اون از کارخانه تراکتورسازی خواست تا نقش مهمی در حل بحران غذایی ایفا کند که وی آن را تجارتی مهم برای آینده کشور توصیف کرد.

در این گزارش آمده است که کیم همچنین خواستار تعیین اهداف برای نوسازی فرآیند تولید ماشین آلات کشاورزی کره شمالی و رسیدن آن به سطح کلاس جهانی شد.

کره شمالی در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد کمبود مواد غذایی، کشاورزی را تحت فشار قرار داده است. برخی از تحلیلگران گفته اند که این کارخانه ممکن است قطعاتی برای موشک‌های بالستیک نیز تولید کند.

وزیر اتحاد کره جنوبی که مسئولیت رسیدگی به روابط با همسایه خود را بر عهده دارد، اوایل سال جاری گفت که وضعیت غذا در کره شمالی با وجود افزایش اندک تجارت با چین هنوز بد است.

کره شمالی در دهه‌های اخیر دچار کمبود شدید مواد غذایی شده است، از جمله قحطی در دهه ۱۹۹۰، که اغلب در نتیجه بلایای طبیعی بوده است، و کارشناسان بین‌المللی هشدار داده‌اند که بسته شدن مرز‌ها در طول همه‌گیری کووید-۱۹ اوضاع را بدتر کرده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت، کیم جونگ اون در اوایل این هفته از مقامات ارشد به دلیل واکنش آن‌ها به خسارات سیل از جمله بیش از ۲۷۰ هکتار (۶۶۷ هکتار) شالیزار‌های برنج انتقاد کرد.

هفته گذشته، کیم پس از طوفان گرمسیری خانون که شبه جزیره کره را درنوردیده است، از زمین‌های کشاورزی طوفان زده بازدید کرد.

در این گزارش آمده است که کیم از تلاش‌های ارتش برای نجات محصولات زراعی قدردانی کرد.

Share