مدیرکل هواشناسی گیلان خبر داد؛

تداوم بارش باران و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها تا فردا در گیلان

محمد دادرس، مدیر کل هواشناسی گیلان در رابطه با پیش بینی هواشناسی گیلان گفت: بارش باران تا فردا شب در مناطق گیلان به ویژه مناطق غربی ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به ادامه بارش‌ها درهمه‌ی مناطق گیلان و صدور هشدار سطح نارنجی در استان، گفت: بیشترین بارش‌ها مربوط به مناطق غربی گیلان است و آستارا از دیروز با ۲۲۲ میلیمتر بارش باران تاکنون بیشترین بارندگی‌ها را داشته است.

به گفته محمد دادرس بامداد امروز ۲۷ شهریور ۱۳۵ میلیمتر باران در شهرآستارا بارید که باعث طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب شده است.

وی با اشاره به اینکه سامانه بارشی امروز کمی تضعیف شده افزود: همچنان احتمال بارش باران سیل آسا در شهر‌های غربی استان به ویژه شهرستان مرزی آستارا وجود دارد.
مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین تصریح کرد:درشهرستان‌های تالش ۴۸ میلیمتر، رضوانشهر ۳۸ میلیمتر، انزلی ۳۱ میلیمتر و ماسال و گیسوم ۲۷ میلیمتر باران باریده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به هشدار نارنجی هواشناسی از گردشگران و مسافران خواست در حاشیه رودخانه‌ها مستقر نشوند و کوهنوردان نیز از صعود به مناطق کوهستانی پرهیز کنند.

به گفته محمد دادرس دریای خزر امروز و فردا با بیشینه ۲ و نیم متر ارتفاع موج برای فعالیت‌های دریانوردی نامناسب است.

مدیر کل هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی فردا شب از گیلان خارج می‌شود، گفت: دمای هوا رشت هم اکنون ۲۱ درجه سلسیوس و رطوبت این شهر ۱۰۰ درصد است.

در ۲۴ ساعت گذشته اسبه وونی با ۱۰ میلیمتر کمترین دما و ازبرم سیاهکل با ۳۰ درجه بیشترین دما را در استان داشته است.

Share