یاوه‌گویی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل

ایران توافق صلح اسرائیل و عربستان را بر هم می‌زند | خاورمیانه جدیدی به وجود خواهد آمد

نتانیاهو که در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کرد، مدعی شد: «صلح با کشورهای عربی، احتمال صلح با مردم فلسطین را افزایش می‌دهد؛ اما فلسطینی‌ها نباید در خصوص توافق‌های صلح با کشورهای عربی، حق وتو داشته باشند».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ایران توافق عادی‌سازی روابط تل‌آویو و ریاض را برهم می‌زند، مدعی شد این رژیم به زودی با عربستان سعودی به توافق صلح دست خواهند یافت.

، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل به یاوه گویی علیه ایران پرداخت.

وی با کوبیدن بر طبل ایران هراسی، مدعی شد: همه توانم را برای ممانعت از دست یابی ایران به سلاح هسته‌ای به کار خواهم بست. ما باید با شجاعت برای توقف بلندپروازی هسته‌ای ایران عمل کنیم. ایران به تهدید آبراههای بین المللی ادامه می‌دهد و برای گرفتن باج خارجی‌ها را گروگان می‌گیرد و به باج گیری هسته‌ای روی آورده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه، ادعاهای واهی علیه ایران مطرح کرد: از هشت سال قبل کشورهای غربی وعده اعمال مجدد تحریم‌ها را علیه ایران دادند و هم اکنون توافق نقض می‌شود بدون اینکه تحریمی اعمال شود. باید تحریم‌هایی علیه ایران در راستای توقف بلندپروازی هسته‌ای آن وضع شود!

نتانیاهو در ادامه ادعا کرد: فلسطینیان باید از نفرت پراکنی علیه یهود دست بردارند تا صلح برقرار شود. محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان باید از توطئه شنیع علیه یهودیان دست بردارد. فلسطینیان باید حق برپایی کشوری برای یهودیان را بپذیرند. یهودی ستیزی در هرجایی اعم از دانشگاه‌ها یا سالن‌های سازمان ملل باید مورد مخالفت قرار گیرد. صلح واقعی در سایه عدم ضدیت با یهودیان محقق خواهد شد.

وی درباره عادی سازی روابط با عربستان هم مدعی شد: ما با رهبری بایدن رئیس جمهور آمریکا امکان برقراری صلح با عربستان را داریم. حلقه صلح گسترش می‌یابد و به نظرم امکان مسیر واقعی به سمت صلح واقعی با همسایگان فلسطینی مان وجود دارد. صلح میان اسرائیل و عربستان خاورمیانه جدیدی را به وجود خواهد آورد. ما کریدور جدیدی از صلح و رفاه میان آسیا و اروپا با عبور از امارات و اردن بنا خواهیم کرد. کریدور میان هند و اروپا تحولی تاریخی برای ما است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد: اسرائیل در سال ۱۹۴۸ جدا از پیرامون خود بود اما هم اکنون نقشه خاورمیانه برای ما کاملاً تغییر خواهد کرد. از ثمرات توافقنامه آبراهام، برپایی مراسم عروسی یهودیان در دبی و نیز آمدن اماراتی‌ها به اسرائیل است. همه ما از دستاوردهای صلح با کشورهای عربی بهره می بریم. حدود یک میلیون اسرائیلی از امارات دیدن کرده‌اند. واقعاً ما با ۴ توافق صلح با ۴ کشور عربی دستاورد مهمی رقم زده‌ایم. به نظر من نباید به فلسطینیان حق اعتراض به توافقات صلح با کشورهای عربی بدهیم.

Share