در جلسه ۱۷ تیر ۱۴۰۲ مصوب شد؛

قیمت‌های جدید خودرو اعلام شد | عقب‌نشینی شورای رقابت+ جدول

شورای رقابت در جلسه شماره ۵۸۴ خود که روز گذشته (شنبه، ۱۷ تیر ۱۴۰۲) برگزار شد، قیمت‌های جدید ۲۸ خودروی مونتاژی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از ایرنا، در راستای اجرای ماده ۳-۱ دستورالعمل تنظیم بازار خودرو سواری مصوبه ۵۴۳ شورای رقابت مورخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱، قیمت‌های محاسباتی محصولات مونتاژی که توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در جلسات کارگروه خودروی این شورا مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت، جمع بندی و پیشنهاد نهایی کارگروه مذکور به تصویب شورای رقابت رسید.

بر این اساس، قیمت دو خودروی هایما اس۵ و اس۷ بر اساس مصوبه ۵۷۲ مورخ ششم خرداد ۱۴۰۲ لازم‌الاجراست.

از زمان ابلاغ نامه شماره ۱۱۱۹۷۵ مورخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ سازمان حمایت مبنی بر برخورد با رویه‌های مغایر با مصوبه‌های این شورا، همه تولیدات خودروهای سواری مونتاژی از زمان ابلاغ به خودروسازان (که مقرر است بر اساس مصوبه های شورا در تاریخ‌های ۱۶ اردیبهشت و ۶ خرداد ۱۴۰۲ عرضه کنند)، بر اساس ثبت‌نام کنندگان سامانه یکپارچه متناسب با اولویت‌های فصلی تا تاریخ ۱۷ تیر ۱۴۰۲ اقدام به فروش کنند.

قیمت‌های جدید مصوب شورای رقابت

بر پایه این گزارش، مبنای قیمت‌گذاری شورای رقابت، صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ و همچنین سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ خودروسازان بوده که مطابق شرایط روز اقتصادی کشور، نرخ ارز و غیره به روز رسانی شده است.

این قیمت‌ها از تاریخ ۱۷ تیر ۱۴۰۲ لازم‌الاجراست و «عطف به ما سبق نمی‌شود.»

پیش از این ۱۶ اردیبهشت‌ امسال پس از بررسی قیمت خودروهای سواری تولیدی خودروسازان بخش خصوصی از سوی شورای رقابت و تصویب آنها، مشخص شد ۱۳ خودرو از بین ۱۷ خودروی سواری باید در قیمت تمام‌شده خود تجدید نظر کنند. (اصل خبر را اینجا بخوانید).

چنانچه خریداری تا پیش از تاریخ ۱۷ تیرماه اقدام به خرید خودروهای یاد شده کرده باشد، همان قیمت‌ها مبنا خواهد بود و مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شود. همچنین در صورت تخلف خودروساز از قیمت‌های یاد شده و عدم تمکین به نرخ‌های شورای رقابت تا همان تاریخ، حق شکایت برای مشتریان و خریداران این محصولات پابرجاست.

قیمت‌های جدید اعلامی از سوی شورای رقابت برای محصولات مونتاژکاران به شرح زیر است:

 

Share