شنبه ۱۳ خرداد در مصلی امام خمینی رشت؛

مراسم سالگرد جانباز شهید آیت‌الله «احسانبخش» برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: بیست و دومین مراسم سالگرد جانباز شهید آیت اله صادق احسانبخش روز شنبه ۱۳ خرداد ساعت ۱۰ صبح در مصلی بزرگ شهر رشت برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدرضا داوطلب مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان از برگزاری بیست و دومین سالگرد شهادت نماینده فقید، ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، جانباز شهید آیت الله حاج صادق احسانبخش خبر داد و گفت: این بزرگداشت در راستای اجرای دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید استان گیلان ساعت ۱۰ صبح، شنبه ۱۳ خرداد در مصلی امام خمینی رشت برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه آیت الله احسانبخش، امام جمعه‌ای از جنس مردم بود، گفت: تواضع، فروتنی، سادگی از ویژگی‌های این عالم روحانی بود و چهره‌ای مبارز در برابر طاغوت به شمار می‌رفت.

داوطلب آیت الله احسانبخش را محور مجاهدت‌ها و تلاش‌های مردم گیلان دانست و افزود: برکات وجودی ایشان بسیار بالا بود و با گذشت سال‌ها هنوز داغ شهادتشان در دل مردم گیلان زنده است.

وی اذعان کرد: مسئولین ما می‌توانند خوشنامی و عاقبت بخیری را در شخصیت والای آیت الله احسانبخش مشاهده کنند و خدمت به مردم را از بزرگانی همچون این شهدا بیاموزند.

گفتنی است، آیت الله احسانبخش ساعت ۴ بعد از ظهر روز ۱۴ خرداد سال ۸۰ در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) تهران بعد از چند ماه بستری بودن، دار فانی را وداع کرد و پیکر ایشان بامداد روز ۱۵ خرداد وارد شهر رشت شد و روز ۱۶ خرداد با حضور گسترده مردم مؤمن و خداجوی استان در مراسمی با شکوه تشییع و در مصلی رشت به خاک سپرده شد.

Share