دینی در عالم سراغ ندارید که بی‌حجابی را ترویج کند

طائب: در دنیا حجاب اجباری نداریم بلکه بی‌حجابی اجباری داریم

رییس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: برخی اذعان دارند که چرا می‌خواهید حجاب را اجباری کنید؛ من در پاسخ می‌گوییم ما در دنیا حجاب اجباری نداریم بلکه بی‌حجابی اجباری داریم چرا که حجاب مسئله فطری و ذاتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طائب شامگاه جمعه در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد که در محل حوزه علیمه سفیران هدایت بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: هدف امام خمینی (ره) در بسیج همه ملت برای انقلاب ایجاد جامعه‌ای اسلامی و سالم بود. وی بیان کرد: امام خمینی (ره) به نیرو‌های خود القا کرده بودند که در راه خداوند متعال شکست معنا ندارد.

به نوشته ایرنا، رییس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: وقتی خبر شهادت حاج مصطفی را به امام خمینی (ره) می‌دهند، این شخصیت بزرگ دنیای اسلام می‌فرمایند که «خداوند الطاف خفیه‌ای دارد و شهادت حاج آقا مصطفی از آن الطاف خفیه است».

وی در در مورد حجاب گفت: برخی اذعان دارند که چرا می‌خواهید حجاب را اجباری کنید؛ من در پاسخ می‌گوییم ما در دنیا حجاب اجباری نداریم بلکه بی‌حجابی اجباری داریم چرا که حجاب مسئله فطری و ذاتی است.

حجت الاسلام طائب عنوان کرد: در ایران هرگز بی‌حجابی حتی در دوران ساسانیان براساس نقاشی‌های این زمان نداشتیم، به عنوان مثال رضاشاه سرنیزه گذاشت که باید زنان بی‌حجاب اجباری باشند.

وی با ذکر این نکته که شما دینی در عالم سراغ ندارید که بی‌حجابی را ترویج کند، عنوان کرد: در تمام ادیان حجاب وجود داشته است، خدای متعال دینش و مومنین به دین خود را در شرایط سخت مورد حمایت قرار می‌دهد.

رییس شورای قرارگاه عمار به تشریح آیه “وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّهٍ وَ مِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ” که در آرم سپاه پاسدران هم حک شده پرداخت و گفت: اگر در برابر دشمنان تمام توان خودمان را برای دفاع به کار ببریم، دشمن می‌ترسد و اینکه گفته می‌شود که قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران بازدارنده است، برگرفته از همین آیه است.

وی افزود: در رأس آیه مذکور این است که هر آنچه می‌توانید از نیرو فراهم کنید تا به وسیله آن دشمنان خدا و خودتان را بترسانید و خداوند خود هم یاریگر مسلمانان است.

حجت الاسلام طائب خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های فتنه این است که ریزش و رویش دارد و فتنه لازمه جامعه است که باید تمام تلاش ما پیروزی در فتنه‌ها باشد.

Share