پایان حضور مرد پرهیاهو؛

ساپینتو از استقلال خداحافظی کرد | آغاز مذاکره استقلال با ۲ گزینه خارجی

سرمربی پرتغالی استقلال با انتشار پستی از این باشگاه خداحافظی کرد و سرپرست باشگاه استقلال اعلام کرد که با دو گزینه خارجی برای هدایت آبی‌‌پوشان مذاکره خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تیم فوتبال استقلال در فصلی که گذشت در هر دو رقابت لیگ برتر و جام حذفی ناکام ماند و نتوانست هیچ جامی کسب کند. این مساله و همچنین رفتارهای هیجانی ریکاردو ساپینتو در طول فصل باعث شد هواداران استقلال انتقادهای زیادی از سرمربی پرتغالی تیمشان داشته باشند. با این وجود، بخشی از هواداران نیز علاقه دارند که ساپینتو در استقلال بماند.

در حالی که مدیران این باشگاه تهرانی به سرمربی خارجی خود چند روز زمان داده بودند تا درباره شرایط ماندن در ایران تصمیم بگیرد، ساپینتو امروز (چهارشنبه) با انتشار پستی در فضای مجازی از هواداران استقلال خداحافظی کرد تا این طور به نظر برسد که راه او و استقلال از هم جدا شده است.

متن خداحافظی ساپینتو به این شرح است: «امروز با استقلال خداحافظی کردم، باشگاهی که به خانه دوم من تبدیل شده بود. سفر ما با پیروزی‌ها نشانه‌گذاری شده به ویژه اولین پیروزی سوپرجام در سال گذشته. فوتبال نفس‌گیر ما میراث ماندگاری بر جای گذاشت که از فداکاری و استقامت زاده شده بود میراثی که امیدوارم در سال‌های آینده همچنان بر آن بنا شود.

با این حال با چالش‌هایی روبرو شدم که دیگر نمی توان آن را نادیده گرفت؛ بی احترامی برخی مخالفان، سختی هشت ماه بدون غرامت و تصمیم‌های پرسش برانگیز داوران، مسئولان و کمیته انضباطی.

برخلاف آنچه به تصویر کشیده شده است من پیشنهاد قابل توجهی از باشگاه دریافت یا رد نکردم، پیوند با هیات مدیره کم شده در نتیجه تصمیم گرفتم راه دیگری را پی بگیرم.

طبق وعده تا آخر برای تیممان بدون خستگی مبارزه کردم، با کمال تاسف این وضعیت برای حل و فصل نیاز به مداخله قانونی دارد؛ گامی که هرگز نمی خواستم بردارم. لطفا بدانید این تصمیم بازتابی از احساسات من نسبت به باشگاه یا حامیان وفادار آن نیست. گامی است که برای اصلاح یک اشتباه و تامین عدالت برداشته می‌شود.

سپاسگزاری من از تک تک شما، هواداران بازیکنان و حامیان با کمال تاسف با توجه به شرایط فعلی مدیریت باشگاه ادامه دادن را غیر ممکن
می‌دانم.

این خداحافظی نتیجه تعمق جدی و حوادث اخیر است. امیدوارم تحت شرایط مختلف دوباره برای باشگاه فوق العاده‌مان متحد شویم.

با آرزوی بهترین‌ها برای استقلال، باشد که به اوج خود ادامه دهد.

تا دیدار بعد»

آغاز مذاکره استقلال با دو گزینه خارجی جای ساپینتو

حجت کریمی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره وضعیت انتخاب سرمربی جدید استقلال اظهار داشت: همانطور که اعلام کرده بودیم باید تکلیف ادامه همکاری با ریکاردو ساپینتو را امروز مشخص می‌کردیم. به هر دلیلی ادامه همکاری فراهم نشد و باید تشکر ویژه‌ای از زحمات ایشان داشته باشیم. برای ساپینتو در ادامه راه آرزوی موفقیت می‌کنیم.

وی افزود: به هواداران گفته بودیم در صورت عدم توافق با ساپینتو، تکلیف سرمربیگری استقلال را تا پایان هفته مشخص می‌کنیم. در همین راستا پس از مشخص شدن وضعیت همکاری با ساپینتو، سراغ گزینه‌های دیگر رفتیم و امشب با دو گزینه خارجی وارد مذاکره خواهیم شد.

سرپرست باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: طبق اعلام قبلی روی حرفم هستم و نمی‌گذارم مثل سال گذشته زمان از دست برود. تلاش می‌کنم تکلیف سرمربی استقلال زودتر مشخص شود؛  ممکن است یکی دو روز برای انجام مذاکرات زمان نیاز باشد اما هر چه زودتر تکلیف تیم را مشخص می‌کنم. ضمن اینکه با احترام به مربیان ایرانی، تا این لحظه مذاکره‌ای با مربی ایرانی نداشته‌ام.

Share