رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی خبر داد:

زادروز شهید سلیمانی «روز قهرمان ملی» شد

رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی از تصویب و نام‌گذاری بیستم اسفندماه، زادروز شهید سلیمانی به نام «روز قهرمان ملی» در تقویم رسمی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، رئیس کمیته میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس با بیان این‌که مفاخر ملی مایه غرور و احساس خودباوری در هر ملتی هستند، گفت: سرمایه ملی یک جامعه فقط در و دیوار ساختمانی که اسمش میراث فرهنگی است، نیست، بلکه سرمایه ملی یک جامعه همان نیروهای انسانی است که آن‌ها را به‌عنوان مفاخر ملی می‌شناسیم.

محفوظی یادآور شد: شهید سلیمانی به‌عنوان قهرمان فراجناحی توانست همه سلایق را در مسیر درست راهنمایی و با خود همراه کند، به همین دلیل ما ایشان را قهرمان ملی می‌نامیم که هنر همراه بودن و همراه کردن اکثریت سلایق برای تأمین منافع ملی را داشتند.

رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی با یادآوری فرمایش اخیر رهبری مبنی بر «ضرورت هم‌افزایی دولت و مجلس در اقدامات ملی و بین‌المللی» که در جریان دیدار سوم خرداد ۱۴۰۲ نمایندگان پس از اجلاسیه چهارم در حسینیه امام خمینی (ره) مورد تأکید قرار گرفت، افزود: این اقدام ارزشمند را که در سایه هم‌افزایی مجلس انقلابی و دولت مردمی به وقوع پیوست، به مقام معظم رهبری و ملت بزرگوار ایران اسلامی و رهروان جبهه مقاومت تبریک و تهنیت می‌گویم.

وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی، هم در زمان زنده بودن و هم بعد از شهادت استکبار را شکست داد.

محفوظی در پایان تأکید کرد: دشمن مکتب سلیمانیِ عزیز رو به ضعف است و جبهه مقاومت اسلامی رو به قوت است.

Share