وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد؛

آموزش و پرورش بدنبال راهی برای جبران عدم دریافت مزایای رتبه‌بندی نیروهای اداری

وزیر آموزش و پرورش گفت: همکاران اداری، تربیت یاوران و علم یاوران آموزش و پرورش هستند و توانمند سازی معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان در اولویت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی در نشست صمیمی با  معلمان خراسان رضوی، گفت: معلمان معمار آینده کشور هستند، لذا باید ماهر و دارای صلاحیت باشند و برای رسیدن به این هدف باید برنامه ریزی کنیم. بر این اساس توانمند سازی معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان در اولویت است، زیرا اهرم نجات کشور معلم است.

وی با اشاره به چندین اقدام خوب در آموزش و پرورش گفت: سال آینده دانشجومعلمان از مسیر کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان پذیرش می شوند و دو پردیس با عنوان تربیت مدیر و تربیت مربی پرورشی به زودی افتتاح می شوند.

وی ارتقای کیفی تربیت معلم را از برنامه‌های خود عنوان کرد و افزود: دانشجویان ممتاز دانشگاه‌های دیگر و طلاب ممتاز سطح دو نیز می‌توانند معلم شوند.

صحرایی مرزبانی از فرهنگ کشور را مانند مرزبانی از مرزهای کشور مهم دانست و گفت: برای این کار کتاب‌های خوب نوشته‌ایم، اما باید معلم خوب هم تربیت کنیم، معلمی که علاقه مند به تدریس این کتاب باشد. معلم باید گواهی‌نامه صلاحیت تدریس برای درس‌ها را داشته باشد. در آموزش و پرورش نباید معلمان بدون آموزش، هر درسی را تدریس کنند.

وی با اشاره به لزوم در نظر گیری شرایطی مانند رتبه‌بندی برای نیروهای اداری، گفت: همکاران اداری، تربیت یاوران و علم یاوران آموزش و پرورش هستند، لذا در تلاش هستیم، راهی پیدا کنیم تا عدم دریافت مزایای رتبه بندی نیروهای اداری را جبران کنیم البته رتبه بندی یک اتفاق بزرگ برای آموزش و پرورش بود و دولت سیزدهم جرات اجرای آن را داشت و برای آن بودجه اختصاص داد، اما باید در پی رفع نقایص آن هم بود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برنامه ما در هیچ سطحی گسترش مدارس غیردولتی نیست، لذا باید مدارس دولتی را تقویت کرد. کمبودها باید رفع شود و از خلاقیت این مدارس استفاده کرد. کتاب های درسی نیز باید محتوای کاربردی داشته باشند.

 وزیر آموزش و پرورش همچنین در نشست صمیمی با دانش آموزان خراسان رضوی گفت: تریبون آزاد برای دانش آموزان حتما برگزار خواهد شد و مولفین کتاب های درسی نیز جلساتی با نماینده‌های دانش آموزان خواهند داشت.

صحرایی با اشاره به سخنان سنجیده اعضای تشکلهای دانش آموزی در این نشست، اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش باید وزیر دانش آموزان باشد، زیرا آینده ایران در دست دانش آموزان است و از زمان کنونی آموزش و پرورش قابل حدس است.

وی افزود: اگر همه با هم متحد شویم، اثر کار ما بیشتر می شود، وقتی با هم باشیم قدرتمان نمایان می شود. ارزش کار تشکیلاتی در همین افزایش توان‌ها است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان ویژگی‌های نسل جدید گفت: یادگیری در عصر جدید به صورت از هم آموزی است، لذا بچه‌ها از همدیگر بیشتر یاد می گیرند تا از معلمان و کتابهایشان.

وی پس از شنیدن صحبت‌های دانش آموزان و انتقادات آنان به کتاب‌های درسی تاکید کرد: تریبون آزاد برای دانش آموزان حتما برگزار خواهد شد شد و مولفین کتاب نیز جلساتی با نماینده‌های دانش آموزان خواهند داشت.

عضو کابینه دولت مردمی ایران قوی با توضیح نحوه برگزاری فرآیند امتحانات نهایی اظهار کرد:  امکان لو رفتن سوالات آزمون نهایی وجود ندارد، لذا شایعات را باور نکنید، کسی نمی تواند مدرکی ارایه دهد که در آزمون نهایی تقلب شده یا سوالات لو رفته است.

صحرایی در پایان با بیان این نکته که مسیر تحول آموزش و پرورش از تشکیلات دانش آموزی می گذرد؛ گفت: به عنوان وزیر آموزش و پرورش در کنار شما هستم.

Share