امام جمعه رشت؛

توجه به امر حجاب به‌معنای بی‌توجهی نسبت به مهار تورم و اقتصاد نیست

امام جمعه رشت با بیان اینکه توجه به امر حجاب به‌معنای بی‌توجهی نسبت به مقوله مهار تورم و اقتصاد نیست گفت: کسانی که در رشد اقتصاد نقش دارند در بستر فرهنگ قوی می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به شعار سال ۱۴۰۲ با عنوان “مهار تورم، رشد تولید” اظهار داشت: در سال گذشته به‌لحاظ اتخاذ تدابیر در بخش تامین آب برای محصولات کشاورزی استان شاهد افزایش ۲۰ درصدی تولید برنج و ۲۰۰ درصدی تولید زیتون، رشد ۱۵ درصدی در تولید فندق و رشد ۱۰درصدی تولید کیوی بودیم.
امام جمعه رشت تصریح کرد: زیتون جزو محصولات استراتژیک جهانی با شرایط فرآوری خوب و مزیت صادرات است لذا مسئولان حتماً ساز و کارهای لازم را برای عدم آسیب به این محصول و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان فراهم کنند.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به قدمت گیلان در نوغان‌‌داری گفت: با اتخاذ تدابیر لازم در این بخش، برداشت پیله ابریشم و نوغان استان به بیش از ۵۶۰ تن رسید.
وی با تاکید بر اینکه بازار عرضه محصولات مذکور با تلاش مسئولان فراهم شود عنوان کرد: تولیدکنندگان در کنار تولید، به بازار داخلی و خارجی برای عرضه محصول توجه دارد البته مصرف‌کننده هم بایستی به تولیدات داخلی توجه ویژه داشته باشد.
آیت‌الله فلاحتی متذکر شد: متولیان امر از نصب بنرهای تبلیغاتی جنس خارجی در سطح شهر خودداری کنند و این بنرها به‌ضرر مردم و تولیدکنندگان است.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به توطئه‌های دشمن در جنگ شناختی تصریح کرد: دشمن در جنگ شناختی به‌دنبال ایجاد بدبینی در ادراک و ضعف و ناامیدی بین مردم است و برای غلبه افکار و اندیشه‌های خود در میان مردم، اقدام به انتشار اطلاعات و اخبار دروغ، نیمه‌دروغ و حتی صحیح می‌کند.
آیت‌الله فلاحتی به اقدامات دشمن در راستای ایجاد رعب و گفتمان بین مردم اشاره و بیان کرد: انقلاب اسلامی بزرگترین خدمات را ارائه داده است و این خدمات با وجود فشارهای جهانی و ویرانی‌هایی که آن پدر و پسر خبیث(رضا خان و محمدرضا شاه) برای ایران به جای گذاشتند، ارائه شد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن در جنگ شناختی از فناوری‌های جدید و شبکه‌های اجتماعی برای دستیابی به اهداف شوم خود استفاده می‌کند افزود: روزانه هزاران خبر دروغ از سوی منافقین مستقر در آلبانی انتشار می‌یابد و حتی برخی خبرها را تقطیع کرده و انتشار می‌دهند تا انسان‌های غافل باور کنند.
وی با اشاره به دیگر توطئه‌های دشمنان خاطرنشان کرد: به‌جای بیان حقیقت سعی می‌کنند اهداف خود را به‌عنوان واقعیات مطرح کنند و در رسیدن به اهداف نیز از جاهلان و غافلان به‌ویژه نفوذی‌ها استفاده می‌کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه جمهوری اسلامی یک کشور مقتدر،‌ انقلابی و با تفکر شیعی و اسلامی بوده و تاب‌آوری جمهوری اسلامی برای همه ملت‌ها مشهود است افزود: آمریکا امروز رو به افول است و اروپا هم سعی دارد دست از آمریکا بکشد اما جمهوری اسلامی در شاهراه منطقه به‌عنوان قدرت نوظهور مطرح و سعی دارد وابستگی ملل به دلار را کاهش و حذف کند و قدرت پوشالی آمریکا را از بین ببرد.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به برنامه‌های چندین ساله دشمن در حوزه فرهنگ گفت: دشمن سال‌ها برای اینکه امروز بعضی دختران روسری خود را بردارند، تلاش کرده البته از آخرین تلاش‌های آنان است اما آینده را پیش‌بینی نکردند زیرا جمهوری اسلامی، مسئولان با همراهی مردم همه در تلاشند تا جلوی پدیده بی‌عفتی را بگیرند و این مهم با متانت، فرهنگ‌سازی و حضور جوانان، روحانیون و پای‌ کار آمدن مردم، بسیج، نیروهای مسلح و سایر دغدغه‌مندان در حال پیگیری است.
امام جمعه رشت اظهارات اخیر دشمن در جنگ شناختی درباره حجاب راحت و آسان و حجابِ فردی را در راستای همان جنگ شناختی دانست و بیان کرد: دشمن با این اظهارات سعی دارد نظام را وادار به انفعال کند البته تیرشان به سنگ خواهد خورد زیرا نظام اسلامی به‌جد پیگیر این موضوع است.
وی با بیان اینکه توجه به امر حجاب به‌معنای بی‌توجهی نسبت به مهار تورم و اقتصاد نیست گفت: کسانی که در رشد اقتصاد نقش دارند در بستر فرهنگ قوی می‌شوند بنابراین تا زمانی‌که فرهنگ اصلاح نشود، اقتصاد قوی نخواهد شد از طرفی پایبندی به اصول و مبانی یک کشور یک امر پسندیده در تمام دنیاست و مبانی و اصول جمهوری اسلامی نیز برگرفته از کتاب خداست و ما در حال دفاع از مبانی اعتقادی خود هستیم و اجازه نمی‌دهیم عقاید زنان و مردم ما را لکه‌دار کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه طراحی‌ها و نقشه‌های دشمنان را دیده و شناخته‌ایم تاکید کرد: هدف انقلاب اسلامی، اجرای قوانین نبوی و اسلامی در این کشور بود بر همین اساس اجازه ولنگاری فرهنگی در این سرزمین را نخواهیم داد؛ همه مسئولان در تلاشند با لیدرها و مواجب‌بگیرانی که سعی در برداشتن روسری دختران دارند برخورد کنند.

Share