(تصاویر) نمایشگاه بین‌المللی خودرو شانگهای

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو شانگهای از ۱۹ تا ۲۸ آوریل میزبان عاشقان صنعت خودروسازی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نمایشگاه بین‌المللی خودرو در شانگهای به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازار‌های خودرو در جهان رسما کار خود را آغاز کرد.

 در نمایشگاه امسال، برخی از خودروسازان برای جذب مشتریان دست به ابتکار‌های جالبی از جمله نصب سیستم‌های کارائوکی، ماساژور و بازی‌های سه بعدی رایانه‌ای زده‌اند.
نمایشگاه شانگهای از لحاظ وسعت و تعداد شرکت‌هایی که نماینده به چین اعزام کرده‌اند، در جایگاه اول قراردارد. این اولین نمایشگاه شانگهای است که پس از محدودیت‌های ناشی از کووید۱۹ در چین برگزار می‌شود.

یکی از خودرو‌هایی که در شانگهای جلب توجه کرده، خودرو «زیکر» چینی است؛ خودرویی برقی که متعلق به گروه هلدینگ ژجیانگ جیلی است.

این شرکت خودرویی طراحی کرده که تمام صندلی‌های آن کارایی یک ماساژور قوی را دارند.

در این نمایشگاه، بسیاری از خودروسازان و برند‌های چینی حاضر، در صفحه‌های نمایشی که در مقابل مسافران تعبیه شده امکان کارائوکی و یا همان بازخوانی ترانه‌ها را برای مسافران فراهم کرده‌اند.

اما پلستر که یک خودرو برقی و محصول مشترک شرکت ولوو سوئد و جیلی چین است، دوربین‌هایی روی سقف دارد، که موقعیت ۳۶۰ درجه راننده را به او اطلاع می‌دهد. این خودرو سال آینده به تولید انبوه می‌رسد.

شانگهای میزبان بیستمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو است که پس از سه سال توقف به دلیل کووید و کمبود تولید ریزتراشه‌ها سرانجام برگزار می‌شود.

این نمایشگاه از ۱۹ تا۲۸ آوریل در مساحت ۳۶۰ هزارمترمربعی و در ۱۲ سالن، جدیدترین دستاورد‌های مهندسان و طراحان خودرو را عرضه می‌کند.

Share