بازدید مدیرعامل منطقه آزاد از سه کشتی صادراتی به مقاصد کشورهای روسیه، ترکمنستان و آذربایجان

فرهادی: اتصال مجتمع بندری کاسپین به خط ریل سراسری ظرف چند ماه آینده

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از سه کشتی صادراتی از بندرکاسپین به مقاصد کشورهای روسیه، ترکمنستان و آذربایجان بازدید کرد و گفت: مجتمع بندری کاسپین به خط ریل سراسری ظرف چند ماه آینده متصل می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در آخرین ساعات سال گذشته جریان صادرات محصولات تولیدی ایرانی و تأمین کالاهای اساسی از طریق مجتمع بندری کاسپین تداوم داشته و در همین راستا عیسی فرهادی رییس هیات مدیره مدیره سازمان به همراه معاون بندری وحوزه خزر و تعدادی از مدیران سازمان از عملیات بندری و دریایی مجتمع بندری کاسپین بازدید کرد.

وی با ابراز رضایتمندی از رشد شاخصهای مختلف فعالیت‌ها و خدمات‌رسانی این مجتمع بندری در سال ۱۴۰۱، از تلاشهای کارکنان معاونت بندری و شرکت‌های سرمایه گذار، اپراتور و تجار فعال این بندر قدردانی کرد و تصریح کرد: مجمتع بندری کاسپین دستاوردهای امید بخشی در مسیر رونق فعالیت‌های بندری، به ویژه در حوزه تأمین کالاهای اساسی کشور و توسعه صادرات کالاهای ایرانی و فعالسازی کریدورهای بین المللی به دست آورده، که بسیار قابل توجه است.

فرهادی با اشاره به اتصال این مجتمع بندری به خط ریل سراسری ظرف چند ماه آینده تأکید کرد: با وصل شدن کاسپین به ایستگاه پیربازار رشت، نه تنها دریای خزر با خلیج فارس و دریای عمان توسط خطوط ریلی به یکدیگر وصل می‌شوند بلکه شاهد تکمیل زیرساخت اصلی فعال‌سازی کریدور شمال جنوب و توسعه مناسبات کشورمان با اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: نسل سوم بودن مجتمع بندری کاسپین و وجود شهرک‌های صنعتی در پسکرانه آن، فرصت مناسبی برای توسعه صادرات به بازارهای منطقه‌ای و ایجاد مسیرهای ترانزیتی جدید همچون نقل و انتقال کالا مابین کشورهای حاشیه دریای خزر با حوزه خلیج فارس، خواهد شد.

گفتنی است رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان از روند عملیات بندری سه کشتی صادراتی حامل محصولات تولیدی کشورمان شامل محصولات پتروشیمی، مصالح ساختمانی، ماشین آلات به مقصد سه کشور حاشیه دریای کاسپین و یک کشتی حامل روغن خام وارداتی در اسکله دلفین، بازدید به عمل آورد.

Share