رئیس سازمان مدیریت بحران؛

جلوی فروش اراضی در مازندران گرفته شود | نگرانی از بیابانی شدن استان‌های شمالی

محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه از تغییر اقلیم استان‌های شمالی باید جلوگیری شود، گفت: جلوی فروش اراضی و زمین در استان مازندران گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، محمدحسن نامی عصر امروز در جلسه شورای ترافیک مازندران، اظهار کرد: در کشور ما با بحران‌ها و حوادث مختلفی مواجه هستیم که در این زمینه مدیریت بحران بسیار مهم بود و باید هم‌افزایی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه شاهد وقوع مکرر زلزله در کشور هستیم، افزود: مشارکت مردم و ایمن‌سازی ساختمان‌ها ضرورت دارد.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی ساخت‌وسازهای غیرمجاز و بدون محاسبات مهندسی در حریم شهرها که نگران کننده است، اضافه کرد: ازجمله نگرانی‌ها بحث ساختمان‌های بدون پروانه و مجوز و فاقد ایمنی است که موجب بروز خسارت در زلزله می‌شود.

نامی با هشدار نگرانی از بیابانی شدن مازندران، تصریح کرد: از این تغییر اقلیم باید جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه جلوی فروش اراضی و زمین را در استان گرفته شود، خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر اینکه مازندران از جمله استان‌هایی است که باید در زمینه سیلاب بیشتر کار شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه مدیریت سیلاب در بالادست و شیب‌های تند با آبخیزداری ممکن نیست، اضافه کرد: در این راستا باید از طرح‌های جدید بهره گرفته شود.

نامی یادآور شد: احداث سدهای متوسط و بزرگ می‌تواند سیلاب را در استان مدیریت کند و از خروج و هدررفت آب جلوگیری شود.

وی در پایان گفت: مازندران از استان‌های گردشگرپذیر کشور و بحران ‌خیز کشور محسوب می‌شود که باید درپی راهکارهای اساسی در این راستا باشیم.

Share