۴ اصل مهم در زبان انگلیسی

برای دستیابی به این چهار مهارت زبانی اساسی، باید خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید: زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود در خانه، محل کار، در اوقات فراغت خود قرار دهید.

زبان انگلیسی امروزه به عنوان یک زبان بین‌المللی شناخته می‌شود، زبانی که مردم دنیا از نژادهای مختلف با استفاده از آن با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. زبان انگلیسی از ۴ اصل مهم خواندن (Reading)، نوشتن(Writing)، صحبت کردن(Speaking) و شنیدن (Listening) تشکیل شده است که یادگیری هر کدام برای برقرای یک ارتباط بی‌نقص بسیار مهم هستند. به همین دلیل است که در کلاس‌های زبان، چه بصورت حضوری باشد چه آنلاین، بر روی همگی این مهارت‌ها تمرکز می‌کنند. برای مثال، در کلاس‌های زبان مرسوم است که بعد از ایام عید نوروز، زبان آموزان درباره کارهایی که کرده‌اند یا مسافرت‌هاییی که رفته‌اند برای همکلاسی‌هایشان صحبت می‌کنند. شما وقتی بخواهید در مورد جاهای دیدنی کرمانشاه صحبت کنید، باید بتوانید از اصل صحبت کردن یا  Speakingبه درستی استفاده کنید. در این مقاله سعی می‌کنیم به شما روش‌هایی را بگوییم تا با استفاده از آن بتوانید در ۴ اصل مهم زبان انگلیسی موفق باشید و از آن به درستی استفاده کنید.

وقتی زبان مادری خود را یاد می‌گیریم، ابتدا گوش می‌دهیم، سپس صحبت می‌کنیم، سپس می‌خوانیم و در نهایت می‌نویسیم. گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن چهار مهارت زبانی هستند که برای ارتباط کامل باید آن ها را توسعه دهیم. گوش دادن و خواندن پذیرا هستند: یعنی قرار گرفتن در معرض زبان معتبر در حال استفاده. صحبت کردن و نوشتن مولد هستند: یعنی عمل تولید زبان به عنوان بخشی از فرآیند یادگیری زبان دوم.

برای دستیابی به این چهار مهارت زبانی اساسی، باید خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید: زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود در خانه، محل کار، در اوقات فراغت خود قرار دهید. برای یافتن نکاتی که به شما در غلبه بر مشکلاتی که ممکن است برای بهبود مهارت‌های انگلیسی خود با آن مواجه شوید، به ادامه مطلب بروید.

تا حد امکان خود را در معرض زبان قرار دهید:

تمرین باعث عالی شدن می‌شود، به این معنی که اگر می‌خواهید مهارت خاصی را بهبود بخشید، باید آن را تمرین کنید. به عنوان یک زبان آموز مبتدی باید به هر ۴ مهارت زبانی دست یابید: گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن. اما چگونه؟ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شنیداری یا Listening

مهارت شنیداری در یادگیری هر زبانی نقش بسیار مهمی دارد. گوش دادن موثر درک را تضمین می‌کند و از جمله موارد دیگر به بهبود دقت هنگام صحبت کردن کمک می‌کند. چگونه می‌توانید مهارت شنیداری خود را بهبود بخشید؟ با گوش دادن فعال، یعنی توجه نه تنها به آنچه گفته می‌شود، بلکه به نحوه بیان آن نیز توجه کنید. پس گوش کن:

 1. به موسیقی – قدیمی یا مدرن. نوع مورد علاقه شما، اما به شعر توجه کنید. (گاهی اوقات خواندن متن آهنگ ممکن است به شما در درک آهنگ کمک کند)
 2. فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، اخبار، سرگرمی‌ها، رادیو – کلاسیک را امتحان کنید. اگر می توانید DVD تماشا کنید، می توانید فیلم را چندین بار تماشا کنید. تماشا کردن با زیرنویس و بعد، وقتی احساس راحتی کردید، بدون زیرنویس. می توانید رادیو انگلیسی را در خانه یا تلفن همراه خود داشته باشید. حتی اگر واقعاً به آن گوش نمی‌دهید، گوش‌های شما به صداهای زبان انگلیسی عادت می‌کند.
 3. در نمایشنامه‌ها، نمایشگاه‌ها، سخنرانی‌ها و غیره به زبان انگلیسی که توسط مدارس یا جوامع انگلیسی زبان برگزار می‌شود شرکت کنید. دقت کنید که لازم نیست حتماً شما نقشی در نمایشگاه‌ها یا نمایشنامه‌ها داشته باشید، فقط کافی است که در آن جا شرکت کنید و خود را در یک محیط که زبان انگلیسی صحبت می‌شود قرار دهید.

صحبت کردن یا  Speaking

این اغلب سخت‌ترین مهارت از چهار مهارت زبانی است، اما به محض اینکه بتوانید کمی انگلیسی صحبت کنید، راه‌های زیادی برای بهبود سریع و لذت بردن از آن وجود دارد.

 1. به چت های صوتی بپیوندید. فناوری از نظر شبکه‌های اجتماعی بسیار پیشرفت کرده است، بنابراین، در هر کجا که زندگی می‌کنید، یک اتاق گفتگو برای پیوستن پیدا خواهید کرد. با شرکت کردم در روم‌چت‌های خارجی می‌توانید سطح اسپیکینگ خود را تست کنید و آن را بهبود ببخشید.
 2. صحبت کنید و صدای خودتان را ضبط کنید. این ممکن است خنده‌دار به نظر برسد، اما این کار به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که ایرادات شما در کدام بخش است. بعد از چند بار انجام این کار، خودتان متوجه اشتباهات خود در صحبت کردن خواهید شد و حالا می‌توانید آن را اصلاح کنید.
 3. زمانی که در کلاس نیستید با همکلاسی‌های خود به زبان انگلیسی صحبت کنید. شما حتی می‌توانید یک گروه برای بازی کردن، صرف یک وعده غذایی یا فقط چت با هم یک گروه تشکیل دهید و با هم به زبان انگلیسی صحبت کنید.
 4. یادگیری تمام زمان ها در زبان انگلیسی یک امر مهم در صحبت کردن است. شما باید با تمام زمان‌ها آشنایی نسبی داشته باشید تا بتوانید بدون غلط در مورد وقایع گذشته، حال و آینده صحبت کنید.

خواندن یا Reading

این فرآیندی از مغز است و توسعه آن به زمان نیاز دارد: ذهن شما باید به کلمات، عبارات و اصطلاحاتی که با نمادها نشان داده شده‌اند، معنی ببخشد. به علاوه گرامر و ساختار زبان مورد استفاده در متن را برای خواندن درک کند. اگر مهارت‌های خواندن قوی داشته باشید، برای آینده شما بسیار مفید خواهد بود. تو میتوانی بخوانی:

 1. کتاب به زبان انگلیسی و مقالات در وب. شاید کتاب‌هایی که قبلاً به زبان مادری‌تان خوانده‌اید یا به فیلم تبدیل شده‌اند گزینه مناسبی برای شروع باشند. سعی کنید با کتاب‌های آسان شروع کنید، حتی کتاب‌های کودکانه و کمیک. خواندن کتاب‌های کوکانه و یا کمیک‌ها(Comics) به شما کمک خواهند کرد که حتی اگر معنی یک کلمه را نمی‌دانید، با کمک گرفتن از تصاویر موجود در کتاب، معنای آن‌ها را حدس بزنید. بعد از این کتاب‌های آسان، کم کم به سراغ کتاب‌های سخت‌تر بروید.
 2. سیستم عامل تلفن همراه، رایانه شخصی یا تبلت خود را به زبان انگلیسی تغییر دهید. مرتبط کردن یک تابع با یک کلمه خاص، دایره واژگان شما را بهبود می‌بخشد.

نوشتن یا Writing

اگرچه ممکن است برای بسیاری از مردم ترسناک باشد، اما هر کسی می‌تواند با کمی نظم و تمایل به یادگیری به نوشتن عادت کند.

 1. کلمات یا عباراتی را که فکر می کنید مفید هستند را همراه با معنی و مثال بنویسید. اگر آنها را در جملات ببینید، آنها را بهتر به خاطر خواهید آورد. در صورت داشتن دفترچه خاطرات می‌توانید از آنها استفاده کنید. خاطرات خود را به زبان انگلیسی بنویسید، این کار باعث می‌شود شما بتوانید راحت‌تر با نوشتن ارتباط بگیرید.
 2. در وبلاگ‌های انگلیسی نظر بنویسید. در حال حاضر وبلاگ‌‎ها و وب‌سایت‌های زیادی هستند که شبیه مجلات هستند. بسیاری از مردم از آن‌ها برای به اشتراک گذاشتن ایده‌های خود در مورد یک موضوع خاص یا توضیح چیزهایی استفاده می‌کنند – از نحوه بافتن روسری گرفته تا موارد بسیار پیچیده که در آن به موضوعات فنی یا فلسفی پرداخته می‌شود. یکی از ویژگی‌های مشترک همه این وبلاگ‌ها تعاملی بودن آن‌ها است: یعنی خوانندگان می‌توانند نظر بدهند یا درباره ایده‌های بیان شده در وبلاگ بحث کنند. حتی اگر از طرفداران وبلاگ نباشید، ممکن است مواردی را بیابید که واقعاً شما را به شرکت در آن تشویق می‌کنند. بنابراین، فقط آن را انجام دهید. برای نوشتن چند جمله در مورد آنچه در مورد محتوای وبلاگ فکر می‌کنید یا احساس می‌کنید، نیازی به متخصص بودن ندارید.

حرف آخر

تمام نکات ذکر شده در بالا را می‌توان به یک مورد کاهش داد: تمرین، تمرین، تمرین!! هر سبک یادگیری که دارید، زبان مادری شما هر چه باشد، کلید کسب و تسلط بر یک زبان خارجی این است که آن را تا آنجا که ممکن است تمرین کنید. یک نکته بسیار مهم دیگر هم این است که دل‌سرد نشوید. یعنی تمرین خود را به صورت مستمر انجام دهید ولی از اینکه شاید نتوانسته‌اید به هدف خود در یک بازه زمانی برسید، ناراحت نشوید. به جای دل‌سرد شدن، با یک متخصص و مدرس زبان انگلیسی صحبت کنید تا شما را راهنمایی کند.

Share