زاکانی در نشست اتاق اصناف تهران:

۵۰۷ هزار میلیارد تومان برای نوسازی و توسعه حمل و نقل عمومی نیاز است

شهردار پایتخت گفت: گام نخست برای رسیدن به نقطه مطلوب در مدیریت شهری تهران، خدمت به مردم در جهت افزایش رضایت آنها و تلاش برای ایجاد پیشرفت در جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست اتاق اصناف تهران امشب – یکشنبه چهاردهم اسفند ماه ۱۴۰۱- با حضور غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا زاکانی شهردار پایتخت، علیرضا توسطی‌ رییس اتاق اصناف تهران، قاسم نوده فراهانی رییس اتاق اصناف ایران  و  جمعی از روسای اصناف مختلف برگزار شد.  در ابتدای این نشست زاکانی در سخنانی کوتاه پیرامون چالش های تهران گفت:  شهر ما چالش های بسیاری دارد و زیر ساخت هایش فرسوده شده است. در کنار این موارد مردم نیز از وجود مشکلات در پایتخت ناراحتند.

وی در ادامه تاکید کرد: مدیریت شهری تهران در این سالها فراز و فرودهای بسیاری داشته و به نقطه مطلوب نرسیده است. گام نخست برای رسیدن به نقطه مطلوب خدمت به مردم در جهت افزایش رضایت آنها و تلاش برای ایجاد پیشرفت در جامعه است.

شهردار تهران افزود: شهرداری ممارست حداکثری با زندگی مردم از تولد تا مرگ دارد و اگر تصمیمی بگیرد اثر آن بلافاصله در زندگی مردم عیان می شود. از طرفی برخلاف سایر دستگاه ها حوزه عملکردی شهرداری بسیار گسترده است، این دلایل باعث می شود مدیریت شهری در نقطه ای بایستد که اثراتی جدی بر روی زندگی مردم داشته باشد.

زاکانی با اشاره به راهبردهای مدیریت شهری جدید در اداره تهران گفت: مشکلات تهران زیاد است و ظرفیت شهرداری برای حل آن کافی نیست. به همین جهت راهبرد مدیریت مشارکتی و استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها را سرلوحه کار خود قرار داده ایم و اکنون نیز به کمک و مشارکت اصناف در پیشبرد اهداف خود و حل بخشی از مشکلات تهران نیاز داریم.

وی ادامه داد: در بعدی دیگر سعی کردیم نسبت به تمامی مسایل مرتبط با تهران مسئولیت پذیر باشیم و حتی در مواردی که وظیفه‌ای به طور مستقیم‌ متوجه شهرداری نیست، در تلاش بودیم  به دستگاه های مسیئول در انجام وظایفشان کمک‌کنیم. به عنوان مثال در حیطه ساخت مسکن شهرداری مسئولیت مستقیم ندارد اما با تشکیل قرارگاه و انعقاد تفاهم نامه های مختلف زمینه را برای مشارکت و ایجاد تسهیلات در ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی فراهم کردیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در پایتخت افزود : ۵۰۷ هزار میلیارد تومان بودجه برای نوسازی و توسعه حمل و نقل عمومی نیاز داریم، این عدد آنقدر بزرگ است که اگر بخواهیم در تامین آن تنها به منابع عمومی و بودجه دولت تکیه کنیم، نوسازی حمل ‌و نقل عمومی تهران سالها زمان می برد اما ما با به کارگیری خلاقیت، استفاده از ظرفیت های تهران و همچنین مولد سازی دارایی هایمان انشاالله در مدت زمان کمتری بودجه ۵۰۷ هزار میلیارد تومانی را تامین خواهیم کرد .

زاکانی در پایان  تاکید کرد: در مسیر توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت انشاالله هفته آینده ۴ ایستگاه در خط ۶ مترو تهران به طول ۹ کیلومتر افتتاح خواهد شد.

Share