پس از پیروزی مقابل الفیصلی؛

شوک به فولادی‌ها در قطر؛ نکونام استعفا کرد | صعود شاگردان نکونام به دور یک‌چهارم نهایی

دیدار تیم‌های فولاد و الفیصلی در دور یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با صعود نماینده ایران به مرحله یک‌چهارم نهایی همراه شد. همچنین جواد نکونام ار سمت خود در تیم فولاد استعفا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تیم فولاد ایران از ساعت ۱۸:۳۰ دوشنبه در ورزشگاه الثمامه قطر با الفیصلی روبه‌رو شد. فولاد در مرحله گروهی به عنوان صدرنشین گروه C و بالاتر از شباب الاهلی امارات، الغرافه قطر و آخال ترکمنستان به مرحله حذفی آسیا راه پیدا کرده بود.

فولاد بازی را خوب شروع کرد و در همان دقایق ابتدایی حملات نصف و نیمه‌ای روی دروازه الفیصلی داشت اما لحظه حساس بازی در دقیقه ۳۳ بود؛ شوت ساسان انصاری از داخل محوطه جریمه به سمت دروازه الفیصلی زده شد که گلر حریف مانع از گلزنی این بازیکن شد. تورس هم در صحنه‌ای می‌توانست فولاد را صاحب اولین گل کند اما موقعیت او توسط مدافعان الفیصلی دفع شد. در ادامه این نیمه دو تیم موقعیت چندان خوبی برای گلزنی نداشتند.

در نیمه نخست که با تساوی بدون گل به پایان رسید، آقاسی از فولاد با کارت زرد داور جریمه شد.

در نیمه دوم نیز فولاد کار خود را با حملات متعدد روی دروازه الفیصلی آغاز کرد و در دقیقه ۵۷ تورس از بیرون از محوطه جریمه شوتی را به سمت دروازه الفیصلی شلیک کرد که توپ او در آغوش احمد الکسار گلر این تیم قرار گرفت.

در دقیقه ۶۳ ارسال مهدی شیری، درون محوطه جریمه به ساسان انصاری رسید و او با یک چرخش و با بغل پا به زیبایی دروازه الفیصلی را باز کرد.

در دقیقه ۶۷ اشکان دژاگه توسط مدافع الفیصلی درون محوطه جریمه سرنگون شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت و دژاگه را به دلیل تمارض با کارت زرد جریمه کرد.

در دقایق پایانی نیز ضربه سر بازیکن الفیصلی از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت.

بازیکنان جواد نکونام در پایان نیز با حساب یک بر صفر برنده شدند تا فولاد برای اولین بار توانسته باشد به دور یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

فولاد تاکنون پنج بار در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته است که دو حضور این تیم با هدایت جواد نکونام بوده است.

دیگر روی نیمکت فولاد نخواهم بود

جواد نکونام پس از صعود فولاد به دور یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در نشست خبری عنوان کرد که دیگری با فولادی‌ها نخواهد بود و از این تیم استعفا داده است.

سرمربی تیم فولاد خوزستان در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل الفیصلی عربستان اظهار داشت: به جمع ۴ تیم برتر غرب آسیا رسیدیم و از این موضوع خوشحال هستیم. به بازیکنانم تبریک می‌گویم. واقعا سنگ تمام گذاشتند و خیلی زحمت کشیدند. حداقل مزد آنها برد در بازی امروز بود.

وی ادامه داد: خیلی با برنامه بازی کردیم و موقعیتی به تیم حریف ندادیم. بازیکنانم امروز چیزی که باور داشتند را انجام دادند. ما باور داشتیم که از تیم های خوب آسیا هستیم. درست است که از خیلی از شرایط شاید قابل مقایسه با تیم های دیگر نباشیم اما جسارت و بزرگی ما امروز در زمین دیده شد. این برد را به هواداران تقدیم می‌کنم و این پیروزی مبارک بازیکنان، هواداران و مخصوصاً شخص ابراهیمی باشد که برای فولاد خوزستان واقعاً زحمت کشیده. اینجا از او یاد می کنم. از او خیلی چیزها یاد گرفتم.

نکونام خاطرنشان کرد: من آدم حرفه ای هستم و زندگی و وقتم را برای فوتبال و فولاد می گذارم، اما اینجا شاید درست نباشد اما این آخرین بازی من برای فولاد خوزستان بود. دیگر روی نیمکت فولاد نخواهم بود. شرایط سختی در یک ماه گذشته برای من به وجود آمد و تصمیم گرفتم دیگر مربیگری نکنم. خودم، خانواده ام، شخصیتم و احترام برای بازیکنانم را از هر چیزی بیشتر دوست دارم.

Share