سرپرست شهرداری رشت دیدار با کادر مدیریتی انجمن نابینایان گیلان:

در هر منطقه یک خیابان بعنوان پایلوت برای شهروندان نابینا و کم‌توان حرکتی مناسب‌سازی شود

یزدانی با تاکید بر این مطلب که متاسفانه کلانشهر رشت نارسایی‌های زیادی در جهت مناسب‌سازی معابر برای افراد کم توان جسمی دارد، گفت: توصیه ما به مدیران مناطق شهری این است که در هر منطقه یک خیابان بعنوان پایلوت مورد مناسب‌سازی برای نابینایان و همچنین کم توان حرکتی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، یوسف یزدانی، سرپرست شهرداری رشت طی دیدار با انجمن نابینایان استان گیلان، با مدیریت این انجمن پیرامون مناسب‌سازی مسیرها و ناوگان حمل و نقل عمومی برای افراد نابینا گفتگو داشت.

سرپرست شهرداری رشت در این رابطه گفت: در دوران حضور بنده در منطقه ۲ شهرداری، خیابان پرستار رشت بعنوان پایلوت منطقه انتخاب و استانداردسازی ویژه نابینان در این مسیر انجام شد و در فاز دوم نیز بخشهایی از خیابان امام خمینی به این پایلوت‌سازی افزوده شد.

یزدانی با تاکید بر این مطلب که متاسفانه کلانشهر رشت نارسایی‌های زیادی در جهت مناسب‌سازی معابر برای افراد کم توان جسمی دارد، گفت: توصیه ما به مدیران مناطق شهری این است که در هر منطقه یک خیابان بعنوان پایلوت مورد مناسب‌سازی برای نابینایان و همچنین کم توان حرکتی قرار گیرد تا در پروژه‌های بعدی بتوان با زیرساختهای بیشتر، کل سطح شهر رشت را به این ویژگی تجهیز کرد.

سرپرست شهرداری رشت در ادامه گفت: بنده به زودی موضوع تامین بودجه برای مناسب‌سازی معابر رشت ویژه نابینایان و کم‌توانان حرکتی را با شورای اسلامی در میان خواهم گذاشت تا بتوانیم در یک تعامل جمعی، وظیفه شغلی و شهروندی خود در قبال همشهریان کم توان رشت را بجا آوریم.

وی گفت: در بخش تخصیص ساختمان هم باید لایحه تشکیل و مصوبات مربوطه اخذ شود.

یزدانی اشاره داشت: نابینایان و همشهریان دارای انواع معلولیت‌های جسمی از عزیزترین همشهریان ما هستند و تلاش خواهیم داشت تا هم در بخش حمل و نقل عمومی و هم مناسب‌سازی مبلمان شهری، کمبودهای موجود در این عرصه را جبران نماییم.

Share