احداث پارکینگ در رشت از محل عوارض ساختمانی | تصویب افزایش ارزش معاملاتی ملک

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به احداث پارکینگ در نقاط شلوغ و پُر تردد رشت گفت: این مهم از ضروریات است و بر اساس مصوبه شورا، باید از محل عوارض ساخت و ساز در رشت، بخشی برای این موضوع هزینه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد حسین واثق کارگرنیا امروز در هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با تبریک مجدد میلاد با سعادت امام زمان (عج) اظهار کرد: در نیمه شعبان سال جاری، همچون سال‌های گذشته شاهد برپایی جشن‌های باشکوهی در سطح محلات رشت توسط همشهریان عزیز و دستگاه‌های متولی این مهم بودیم که نشان دهنده عشق و ارادت قلبی مردمان شریف رشت نسبت به آخرین ذخیره الهی حضرت مهدی موعود (عج) است.

وی به ۲۲ اسفند مصادف با روز شهدا اشاره کرد و گفت: یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر که جان عزیزشان را با اخلاص برای امنیت و آرامش ملت بزرگ ایران اسلامی نثار کردند گرامی می‌داریم و اقتدار امروز کشورمان که بدون شک امروزه یکی از بزرگترین ابر قدرت‌های جهانی است را مدیون رشادت‌های شهدا و صبوری خانواده‌های معزز آنان هستیم.

وی با تاکید به احداث پارکینگ در سطح رشت بیان کرد: احداث پارکینگ در نقاط شلوغ و پُر تردد رشت یکی از ضروریات است و بر اساس مصوبه شورا، باید از محل عوارض ساخت و ساز در رشت، بخشی برای این مهم هزینه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به ارزش معاملاتی ملک در سال ۱۴۰۲ در رشت تصریح کرد: افزایش ارزش معاملاتی موجب می‌شود تا شهروندان در محلات کم برخوردار بیشتر تحت فشار قرار بگیرند و بنده معتقدم برای جلوگیری از تخلفات ساختمانی، بهتر است شهرداری با قدرت به قانون عمل کند و از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری کند.

کارگرنیا با تاکید به اینکه افزایش ارزش معاملاتی در جلوگیری از تخلفات ساختمانی چاره ساز نیست بیان کرد: بسیاری از شهروندان بارها بابت ساخت و سازهای غیر مجاز با شورا و شهرداری تماس می‌گیرند، اما همچنان شاهد احداث ساختمان‌هایی هستیم که بدون در نظر گرفتن ضوابط ساختمانی بنا شده است.

مشکلات پل‌های عابر پیاده رشت برطرف شود

وی با انتقاد از وضعیت پل‌های عابر پیاده در رشت افزود: متاسفانه همچنان شاهد وضعیت نامطلوب پل‌های عابر پیاده و بالابرهای مکانیزه در رشت هستیم و با توجه به اینکه پل‌های عابر پیاده ارتباط مستقیم با امنیت و سلامت شهروندان دارد، انتظار داریم در اسرع وقت مشکلات مربوط به این حوزه برطرف شود.

مباحث مغرضانه به اطلاع برخی از مسوولان رسانده می‌شود

کارگرنیا با اشاره به اینکه روز گذشته شاهد بیان مطالبی توسط امام جمعه رشت درباره مدیریت شهری بودیم گفت: تصور می‌کنیم برخی مغرضانه مباحثی را به غلط به اطلاع مسوولان می‌رسانند و برای اینکه پس از این تمام امور به درستی اطلاع‌رسانی شود باید در اجرای برنامه‌هایی همچون آسفالت و غیره از حضور رسانه‌های پرتلاش به عنوان پل ارتباطی بیشتر استفاده شود و همچنین باید عملکرد شهرداری رشت در پنج شنبه هر هفته به تفکیک در بخش‌های مختلف به اطلاع دفتر امام جمعه رشت رسانده شود تا تلاش‌های شبانه روزی حوزه مدیریت شهری در راستای رفع مشکلات و جلب رضایتمندی شهروندان به اطلاع رسانده شود.

وی با تاکید به اینکه اقدامات شهرداری رشت به اطلاع رسانه‌ها رسانده شود بیان کرد: شهرداری رشت به جای اینکه از اعضای شورا در زمان اجرای آسفالت و غیره دعوت کند باید از رسانه‌ها و امام جمعه و فرماندار و دیگر مسوولین دلسوز دعوت به عمل آورد تا خدماتی که پرسنل پُر تلاش شهرداری رشت شبانه روز ارائه می‌کنند به اطلاع دلسوزانی همچون امام جمعه رشت رسانده شود تا برخی که به هر دلیلی قصد دارند با غرض ورزی فضای شهر را به سمت هیاهو و ذهنیت مسوولان را با دروغ مسموم کنند نتوانند به اهدافشان برسند.

برپایی نشست خبری پایان سال اعضای شورای رشت

رئیس شورای شهر رشت به نشست پایان سال اعضای شورا با رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: روز سه شنبه هفته جاری این نشست در تالار مرکزی رشت برگزار می‌شود.

کارگرنیا با بیان اینکه جلسه امروز، آخرین جلسه شورا در سال جاری بوده است افزود: امیدواریم سال پیش رو سالی پُر از سلامتی و برکت برای شهروندان عزیز رشت باشد و از تلاش‌های شبانه روزی مجموعه پُر تلاش شهرداری رشت در راستای ارائه خدمت به شهروندان تشکر می‌کنم و امیدوارم با پرداخت به موقع حقوق و مزایای پایان سال پرسنل، گوشه‌ای از این زحمات شبانه روزی ارج نهاده شود.

علیرضا تاج شهرستانی عضو شورای رشت نیز با تسلیت درگذشت یکی از هنرمندان شناخته شده رشت اظهار کرد: درگذشت سعید تحویلداری از هنرمندان بومی و شناخته شده رشت را محضر اهالی فرهنگ و هنر رشت تسلیت عرض می‌کنم و این مرحوم ارادت خاصی نسبت به امام زمان (عج) داشت و در سالروز میلاد این امام همام نیز درگذشت

خرید ملک با هدف احداث پارکینگ

عضو شورای شهر رشت نیز در جلسه علنی شورا با اشاره به پیگیری‌های مداوم شورا مبنی بر احداث پارکینگ در سطح رشت اظهار کرد: پس از پیگیری‌های مداوم شورا و ورود سازمان بازرسی مقرر شد که شهرداری رشت از محل عوارض ساختمانی مبلغی به منظور خرید ملک با هدف احداث پارکینگ را در دستور کار قرار دهد.

مسعود عباس نژاد با بیان اینکه مشاور حوزه ترافیک شهرداری رشت باید تمامی نقاط شهر را بررسی کند افزود: در برخی از نقاط شهر پارکینگ وجود دارد، اما برخی از مسیرها در رشت کاملا فاقد پارکینگ هستند که باید مورد توجه باشد.

گلایه شهروندان از وجود برخی از ایستگاه‌های تاکسی

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به جابجایی ایستگاه تاکسی رشت به هشتپر اظهار کرد: در این قسمت از شهر شاهد ترافیک‌های سنگین هستیم و ساکنین منطقه از این بابت گلایه دارند.

هادی رمضانی با بیان اینکه باید نسبت به جانمایی جدید این ایستگاه به منظور ادامه فعالیت رانندگان مستقر اقدام شود افزود: در این باره نیازمند همراهی راهور هستیم.

مخالفت چهار عضو شورا با افزایش سه میلیون تومانی ارزش معاملاتی ملک در رشت

اعضای شورای رشت با آئین نامه ارزش معاملاتی ملک در سال ۱۴۰۲ به مبلغ سه میلیون تومان موافقت کردند.

محمد حسین واثق کارگرنیا، سید شمس شفیعی، هادی رمضانی و حسن کریمی کرنق چهار عضو شورای رشت بودند که با افزایش ارزش معاملاتی ملک به مبلغ سه میلیون تومان مخالفت کردند و مابقی اعضای شورا موافق این اقدام بودند.

Share