آمریکا خبر توافق با ایران را «دروغ» خواند | ند پرایس: دروغ بی‌رحمانه‌ی دیگری‌ست!

امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران امروز در سخنانی اظهار داشت، اگر همه چیز از طرف آمریکایی خوب پیش برود، در کوتاه مدت شاهد تبادل زندانیان خواهیم بود. ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه امریکا در واکنش به این سخنان می‌گوید توافقی با ایران در بحث تبادل زندانی بدست نیامده و این اظهارات را «دروغ» خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران در سخنانی اظهار داشت: اگر همه چیز از طرف آمریکایی خوب پیش برود، در کوتاه مدت شاهد تبادل زندانیان خواهیم بود.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این سخنان می‌گوید توافقی با ایران در بحث تبادل زندانی بدست نیامده و این اظهارات را «دروغ» خواند.

وی افزود: اظهارات مقامات ایران مبنی بر بدست آمدن توافق در بحث تبادل زندانی، دروغ بی‌رحمانه‌ی دیگری‌ست که فقط بر رنج‌های خانواده‌های آن‌ها می‌افزاید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بیان داشت: ما بدون وقفه در حال فعالیت برای ایجاد آزادی سه آمریکایی بازداشت شده در ایران هستیم. ما از پا نخواهیم ایستاد تا زمانیکه آنها به آغوش عزیزانشان برگردند.

کنعانی: تبادل زندانی نباید دستمایه بازی‌های سیاسی قرار گیرد

ناصر کنعانی یکشنبه شب در پی واکنش تعجب برانگیز طرف آمریکایی نسبت به اظهارات امروز(یکشنبه) حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در خصوص تبادل زندانیان اظهار داشت: از ماه مارس سال گذشته میلادی از طریق یک واسطه توافق مکتوبی در خصوص تبادل زندانیان به امضا رسیده که نماینده معرفی شده رسمی آمریکا نیز آن را امضا کرده است، اما به بهانه‌های مختلف تاکنون از سوی دولت آمریکا اجرا نشده است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی افزود:در هفته‌های اخیر نیز تبادل پیام‌های غیرمستقیم برای به روز رسانی آن در جریان بوده است.

Share