گیلان نیازمند تداوم صرفه‌جویی در مصرف برق و گاز است

مهدیزاده اظهار داشت: رعایت مدیریت مصرف انرژی یک اصل اساسی است که نیاز به همراهی همگانی دارد و بر این اساس صرفه‌جویی بین ۱۰ تا ۱۵ درصدی می‌تواند برای عبور از زمستان امسال بسیار ضروری و موثر باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدتقی مهدیزاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی و همچنین اطلاعیه سازمان هواشناسی گیلان مبنی بر ورود سامانه بارشی برف و باران به نوار ساحلی دریای خزر، از مشترکین اینشرکت درخواست کرد با صرفه جویی در مصرف گاز و برق، پایداری شبکه‌های توزیع برق را تضمین کنند.

وی اظهار داشت: رعایت مدیریت مصرف انرژی یک اصل اساسی است که نیاز به همراهی همگانی دارد و بر این اساس صرفه‌جویی بین ۱۰ تا ۱۵ درصدی می‌تواند برای عبور از زمستان امسال بسیار ضروری و موثر باشد.

مهدیزاده اضافه کرد: با توجه به ورود سامانه جدید سرما و ادامه بارش باران و برف و کاهش دما درکل استان، امکان یخ زدگی راه‌های بین شهری و احتمال اختلال در سوخت‌رسانی به نیروگاه‌های کشور وجود دارد که این مهم، لزوم صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق را دوچندان می‌کند.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان تصریح کرد: هم اکنون شبکه توزیع برق استان در وضعیت مطلوب و پایدار است ولیکن درصورتی که میزان مصرف گاز و برق بعلت برودت هوا و شرایط ناپایدار جوی افزایش یابد، برای تامین برق پایدار، به ویژه برای مناطق سردسیر و کوهستانی استان ضرورت دارد مشترکین محترم نسبت به صرفه جویی و مدیریت مصرف انرژی به طور جدی اقدام کنند.

وی در انتها تاکید کرد: هم استانی‌های عزیز میتوانند با رعایت نکات ساده از جمله تنظیم دمای وسایل گرمایشی منزل بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد و حذف مصارف غیر ضروری، انرژی کمتری مصرف نمایند و در جهت پایداری شبکه‌های توزیع برق اینشرکت را یاری رسانند.

Share