چگونه از خارج از کشور به موبایل بانک ها دسترسی داشته باشیم!!!

جالب است بدانید که امکان دسترسی از موبایل بانک ایرانی در خارج از کشور هم وجود دارد اما در ادامه راه کارهای دستیابی به آن را خواهیم گفت.

بسیاری از مسافران و کاربران ایرانی مقیم خارج از کشور می خواهند بدانند آیا امکان استفاده از موبایل بانک ایرانی در خارج از ایران وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید به شما همراهان عزیز بگوییم بله امکان پذیر است، اما برای اینکه بتوانید دسترسی به بانک از خارج از کشور داشته باشید یا ازاینترنت بانک وموبایل بانک خود استفاده کنید باید مراحلی را بصورت آنلاین در اینترنت انجام دهید.

دسترسی به اینترنت ایران از خارج از کشور

معمولا اگر در خارج از کشور زندگی می کنید یا قصد مسافرت به خارج از ایران را دارید باید بدانید که موبایل بانک شما در خارج از کشور فعال نخواهد بود. این به این دلیل است که سیستم بانکداری آنلاین تشخیص می دهد که شما با IP غیر ایرانی به سیستم دسترسی پیدا کرده اید. برای استفاده از موبایل بانک و دریافت پیامک بانکی خارج از کشور نیاز به خرید وی پی ان ایران یا IP ایرانی دارید.

منظور از IP در وب سایت های بانکی چیست؟

در پاسخ به سوال آی پی ایرانی در وب سایت های بانکی چیست باید به شما بگوییم که اگر به خارج از کشور سفر می کنید و در یک کشور خارجی هستید ممکن است نتوانید به وب سایت های بانکی و برخی از سایت های ایرانی دسترسی داشته باشید. این به دلیل موقعیت جغرافیایی شما است که توسط وب سایت های داخل ایران به صورت هوشمند شناسایی می شود و برای امنیت شما برای دسترسی به وب سایت با مشکل مواجه خواهید شد.

دسترسی به بانک از خارج

وب سایت های بانکی نیز توسط یک آی پی ایرانی در داخل کشور ایجاد شده است. IP  یک شناسه خاص برای دسترسی و اتصال به یک وب سایت است که بر اساس موقعیت جغرافیایی مرتبط است.  به همین دلیل برای دسترسی به بانک از خارج از کشور و دریافت پیامک بانک خارج از کشور نیاز به یک IP ایرانی خواهید داشت تا بتوانید به راحتی به موبایل بانک خود در هرکجای دنیا دسترسی داشته باشید. برای خرید وی پی ان ایرانی و آی پی ایرانی با ویژگی و امنیت بالا می توانید به وب سایت  com.Surftunnels مراجعه کنید و یک VPN با قابلیت های خاص برای خود خریداری کنید.

نحوه فعال شدن موبایل بانک ایران در خارج از کشور

برای اینکه بتوانید به راحتی وارد موبایل بانک یا اینترنت بانکی خود شوید و اینکه دریافت پیامک بانکی خارج از کشور برای شما فراهم شود ابتدا باید به خرید وی پی ان ایران بپردازید و در خارج از کشور وارد همراه بانک یا موبایل خود بعد از فعال سازی وی پی ان خود شوید. فقط در این صورت می توانید به راحتی وارد اپلیکیشن های بانکی خود شوید و کارهای بانکی خود را به راحتی در خارج از کشور انجام دهید. خرید وی پی ان ایران از سرف تانلز com.Surftunnels می تواند امنیت شما را به راحتی در فضای مجازی حفظ کند و می تواند بهترین انتخاب برای اتصال به سرورهای بانکی در خارج از کشور برای شما باشد. اطلاعات شما فقط از طریق IP شما در وب سایت ها وارد می شود و برای اینکه هیچکس به اطلاعات IP شما در بانک یا هیچ وب سایت ایرانی دسترسی نداشته باشد، بهتر است از VPN ایران استفاده کنید.

خرید وی پی ان ایران

در نظر داشته باشید بعد از خرید وی پی ان ایران فقط می توانید روی یک سیستم به صورت مداوم نصب شوید. شما نمی توانید همزمان با یک شناسه در گوشی اندروید و لپ تاپ ویندوزی وارد شوید. این مانند ورود به ایمیل خود است. به طور مثال اگر بخواهید با یک دستگاه جداگانه به ایمیل خود دسترسی پیدا کنید، متنی به صورت پیامک دریافت می کنید که یک دستگاه خارجی در تلاش است به ایمیل شما دسترسی پیدا کند آیا از این موضوع اطلاع دارید. در مورد وی پی ان ایران نیز همین سیستم پیاده شده است. لازم به ذکر است برای استفاده از موبایل بانک در خارج از کشور با خرید وی پی ان ایران امنیت بالایی در فضای مجازی برای شما ایجاد می کند.

برای خرید یک VPN قابل اعتماد باید به چه ویژگی هایی توجه کنیم؟

  • قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه را داشته باشد

VPN هایی وجود دارند که با خرید اشتراک آن ها به شما قابلیت هایی می دهند که نه تنها از رایانه، بلکه از تلفن‌های هوشمند و چند دستگاه‌های دیگر مجهز به اینترنت را محافظت کنید. اگر می‌خواهید کل شبکه خانگی خود را پوشش دهید، بهتر است اشتراکی برای خود خریداری کنید که روی چندین دستگاه به راحتی کار ‌کند.

  • kill switch

اکثر وی پی ان ها دارای kill switch هستند. سوئیچ kill یک ویژگی امنیتی است که اتصال اینترنت شما را زمانی که سیستم VPN به درستی کار نمی کند قطع می کند. اگر به دنبال خرید وی پی ان ایران با امنیت بالا می گردید حتما سعی کنید برای خود اشتراکی تهیه کنید که از این ویژگی پشتیبانی کند زیرا می تواند از کپی کردن آدرس آی پی شما در صورت درست عمل نکردن وی پی ان به راحتی جلوگیری کند.

  • کشورهایی که نظارتی روی اطلاعات کاربران ندارند

Five Eyes  نام گروهی از کشورها است و به پنج چشم معروف هستند که اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. این اتحادیه ابتدا توافقی بین بریتانیای کبیر و آمریکا بود، سپس گسترش یافت و کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند نیز به این اتحادیه پیوستند. این کشورها اطلاعات شهروندان خود را به اشتراک می گذارند.

طرفداران حریم خصوصی نسبت به استفاده از VPN های مستقر در این کشورها هشدار می دهند. اگر در یکی از این پنج کشور که در بالا گفتیم زندگی می کنید و از وی پی ان های این ۵ اتحادیه در حال استفاده هستید مقامات کشور همچنان می توانند  به راحتی فعالیت های شما را به طور کامل نظارت کنند.

  • از اعتبار بالایی برخوردار باشد

وقتی صحبت از وی پی ان ارزان قیمت می شود در ابتدا باید به تنها چیزی که فکر کنید حریم خصوصی شما است. وی پی ان های رایگان و ارزان قیمت همیشه سعی می کنند در بهترین حالت وارد حریم خصوصی شما شوند و از اطلاعات شما استفاده کنند. در بدترین حالت به جای اینکه برای شما مفید واقع شوند می توانند به عنوان یک بدافزار روی گوشی شما نصب شوند.

Share