واکنش وزیر آموزش و پرورش به تعطیلات پی‌درپی مدارس | برنامه‌های جبرانی برای افت تحصیلی

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به تعطیلات پی در پی مدارس در دوران کرونا و پس از آن را بسیار زیاد و بی‌سابقه دانست و گفت: برنامه‌های جبرانی برای عقب‌ماندگی و افت تحصیلی دانش‌آموزان پیشنهاد داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، یوسف نوری روز شنبه در حاشیه دیدار با وزیر آموزش، خانواده و جوانان نیکاراگوئه افزود: تعطیلی مدارس در دوران کرونا و پس از آن از ابتدای سال تحصیلی بسیار زیاد و بی‌سابقه است.

وی اظهار داشت: از رییس جمهور خواهش کردم فکری برای تعطیلی مدارس شود اما اکنون در صورت بروز هر اتفاقی، تعطیلی مدارس اولین اقدام است و این در حالی است که مدرسه باید آخرین مکان برای تعطیلی باشد.

وزیر آموزش و پرورش درباره برنامه‌های جبرانی برای عقب‌ماندگی تحصیلی مدارس، گفت: چند پیشنهاد داریم که یکی از این پیشنهادها، برگزاری کلاس جبرانی در روزهای پنجشنبه، دیگری افزایش سال تحصیلی و برگزاری کلاس‌های جبرانی در تابستان است که باید بررسی شود.

نوری درباره ادامه زمان سال تحصیلی یادآور شد: هنوز حق الزحمه معلمان در کلاس‌های تابستان با وجود تصویب در ستاد کرونا پرداخت نشده است که باید پرداخت شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید بسته‌های جبرانی را برای دانش آموزان در نظر گرفت تا دانش آموزان از برنامه درسی ملی جا نمانند.

نوری درباره برگزاری امتحانات اظهار داشت: اکثر نوبت دوم شروع شده و امتحانات هم مابین آن باید برگزار شود که شب گذشته هم در اطلاعیه‌ای این موضوع را اعلام کردیم.

وی درباره احتمال برگزاری کلاس‌های جبرانی در تابستان و دریافت شهریه از خانواده‌ها توضیح داد: سال گذشته دانش‌آموزان نیازمند آموزش را شناسایی کردیم و با تعامل مناسب با اولیا مخالفتی برای حضور دانش آموزان در کلاس‌ها نبود. امسال هم مدارس غیردولتی باید به گونه‌ای عمل کنند که باری از دوش خانواده‌ها برداشته شود و هزینه‌ای به آنها تحمیل نشود و موضوع را به طریق دیگری حل کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بسیار نگران جاماندگی دانش آموزان هستیم که باید به اینها رسیدگی شود، افزود: در بخش دولتی هزینه‌ای از خانواده‌ها گرفته نمی‌شود و این مواردی است که برای گزینه‌های کلاس جبرانی باید بررسی شود تا دانش‌آموزان جا نمانند.

وی درباره برگزاری کلاس‌های جبرانی در روزهای پنجشنبه گفت: این موضوع مطرح شد تا دانش آموزان به صورت اختیاری روزهای پنجشنبه برای جبران تحصیلی به مدارس بیایندالبته درباره کم و کیف حضور دانش‌آموزان باید بررسی‌های لازم انجام شود و زمینه‌های اجتماعی را هم درنظر بگیریم تا به هدفی که ترسیم کرده‌ایمف دست یابیم.

Share