مردم گیلان عاملان تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی را به دستگاه قضایی معرفی کنند

رئیس کل دادگستری استان به همراه تعدادی از مسئولان قضایی در جمع نخبگان و علمای اهل سنت تالش در حوزه علمیه محمدیه حضور یافت و با آنان دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان به همراه تعدادی از مسئولان قضایی در جمع نخبگان و علمای اهل سنت تالش در حوزه علمیه محمدیه حضور یافت و با آنان دیدار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه اسلام دینی جهان شمول است تصریح کرد: خداوند در قرآن فرمود: «انا ارسلناک الا رحمت للعالمین» که این وصف «رحمت للعالمین» برای هیچ پیامبری ذکر نشده است.

وی با بیان اینکه تاکید پیامبر اسلام و بزرگان دین بر وحدت و انسجام بین مسلمین بود اظهار داشت: امام خمینی (ره) همواره بر وحدت کلمه تاکید می‌کرد و به آن پایبند بود.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه افزود: در تفاسیر مختلف معانی متعددی برای عبارت «رحمت للعالمین» بیان شده است. برخی وجود پیامبر را «نعمت» و برخی «رحمت شانی» دانسته‌اند که هر کس به برنامه‌هایی که توسط پیامبر رحمت تبیین شده است عمل کند سعادتمند و هدایت شده و آنان که از آن روی گردانند، گمراه خواهند شد.

وی همچنین ابراز داشت: رحمت للعالمین بودن یک خصلت و رفتار پیامبر است که تمام افعال ایشان همواره توام با محبت و رافت و مهربانی بوده است.

این مقام ارشد قضایی با اشاره به عفو گسترده مقام معظم رهبری تصریح کرد: این رفتار نشان دهنده همان سیره و رفتار مهربانانه نبوی است و پیامبر اسلام علاوه بر آن که می‌بخشید برای امت استغفار هم می‌نمود.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا فرزندان ما را از محیط گرم خانواده جدا کند و خشم و خشونت را ترویج نماید اظهار داشت: آنان در صدد هستند وحدت و انسجام ملی ما را خدشه دار کرده و خودشان نیز برای دشمنی کردن علیه کشور اسلامی ایران متحد شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی همچنین افزود: ما باید با اتحاد و همدلی قدرت اسلام و رافت پیامبر اسلام را برای جهانیان نمودار کنیم.

وی در پایان با انتقاد از افرادی که زمین‌های زراعی را با قیمت کمی از کشاورزان خریداری کرده و با تغییر کاربری غیر مجاز و ساخت ویلاهای مجلل آن را به افراد غیر بومی فروخته و ثروت هنگفتی را به دست می‌آورند گفت: مردم باید این افراد را به دستگاه قضایی معرفی نمایند تا برخورد قانونی با آنان صورت گیرد.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان گیلان با اشاره به اینکه این دیدار سومین نشست ریاست کل دادگستری استان با علما و نخبگان اهل سنت است تصریح کرد: در این نشست پیرامون سیره نبوی و علوی و وحدت و رافت اسلامی بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان اینکه این وحدت و همدلی بین اهل سنت و تشیع از سببیت به نسبیت تبدیل شده اظهار داشت: ۲۲ بهمن نیز نمادی از تحقق همدلی و وحدت بین اقشار و مذاهب مختلف در کشور است.

آقایی همچنین افزود: در این نشست پیرامون تغییر کاربری، حفظ منابع طبیعی و صیانت از فرهنگ اصیل منطقه تالش که سرشار از غیرت مداری و اخلاق مداری است بحث و گفتگو شد.

Share