معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان خبر داد:

رهایی یک محکوم به اعدام از قصاص نفس در لاهیجان پس از ۱۱ سال

حجت‌الاسلام میرمحمدی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان در امور شوراها از سازش در پرونده قتل پس از ۱۱ سال حبس و جلب رضایت اولیای دم با تلاش اعضای شورای حل اختلاف ویژه زندان لاهیجان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان در امور شوراها از سازش در پرونده قتل پس از ۱۱ سال حبس و جلب رضایت اولیای دم با تلاش اعضای شورای حل اختلاف ویژه زندان لاهیجان خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین میرمحمدی افزود: قاتل ۳۲ ساله در پی یک نزاع در دی ماه سال ۱۳۹۲ جوان ۲۸ را به قتل رساند که با حکم دادگاه به قصاص محکوم شد.

وی تصریح کرد: پس از سپری شدن مراحل قانونی پرونده، این پرونده برای اخذ رضایت و حصول سازش به شورای حل اختلاف ویژه زندان ارجاع گردید.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان در امور شوراها شورای حل اختلاف ویژه زندان لاهیجان نیز با استفاده از ظرفیت معتمدان، ریش سفیدان، هیئت امناء مسجد و اهالی منطقه با برگزاری چندین جلسه سازشی موفق شدند رضایت اولیای دم را از اجرای حکم قصاص بگیرند.

از ابتدای سال ۱۴۰۱ تعداد ۵ فقره پرونده قتل در استان گیلان منجر به سازش شده و پنج نفر از اجرای حکم قصاص نجات یافته و از چوبه دار رهایی یافتند.

Share