درخواست دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای افزایش ظرفیت جذب دانشجویان خارجی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست مشترک با معاون آموزشی وزیر بهداشت، خواستار توجه ویژه وزارتخانه متبوع جهت فراهم کردن زمینه لازم برای توسعه نظام آموزش و همچنین افزایش ظرفیت‌ها برای جذب دانشجویان خارجی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدتقی آشوبی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در وزارت بهداشت، با ابوالفضل باقری‌فر، معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفت‌وگو کرد.

آشوبی در نشست مشترک با معاون آموزشی وزیر بهداشت، ضمن تبیین آخرین وضعیت نظام آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خواستار توجه وزارت متبوع مبنی بر ایجاد محیط آموزشی مبتنی بر استانداردهای آموزش پزشکی و آموزش‌های جامعه محور شد.

وی به موقعیت ژئوپولتیکی گیلان در منطقه اشاره کرد و خواستار توجه وزارت بهداشت به ویژه معاونت آموزشی برای افزایش ظرفیت جذب دانشجویان خارجی و خلق ثروت با ارزآوری آن‌ها شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش تخصص‌های پزشکی در کشور، زیرساخت‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را نامتناسب با ظرفیت ایجاد شده دانست و از معاون آموزشی وزیر خواست تا با حمایت‌های خود سطح نظام آموزشی استان را ارتقاء ببخشد.

توسعه رشته‌های بین رشته‌ای در گیلان به ویژه با مشارکت سایر دانشگاه‌ها مبتنی بر نیاز جامعه از دیگر محورهایی بود که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست مشترک با معاون آموزشی وزیر بهداشت مطرح و پیگیری کرد.

Share