بهره‌برداری از پروژه خط انتقال آب سنگر به کوچصفهان در اولین روز دهه فجر

همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی؛ پروژه خط انتقال آب سنگر به کوچصفهان با حضور استاندار گیلان و رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پروژه خط انتقال آب سنگر به کوچصفهان با‌‌ میزان اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال و جمعیت بهره‌مند ۲۳ هزار نفر با حضور اسدالله عباسی نماینده عالی دولت در گیلان و  احمدی سنگری رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان و مردم منطقه و با هدف تامین آب شرب با کیفیت و پایدار از تصفیه خانه بزرگ گیلان برای بخشی از جمعیت ۱۲ هزار نفری شهری  و ۱۱ هزار نفری روستایی به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان در آغاز مراسم، ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و خیر مقدم به حاضرین، اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب گیلان در ایام مبارک فجر آماده بهر برداری و افتتاح ۴۱ پروژه در ۱۱ شهرستان گیلان می باشد، که پروژه خط انتقال آب شرب سنگر به کوچصهان یکی از شاخص ترین این پروژه ها به حساب می آید.

مازیار علی پور تصریح کرد: اجرای این پروژه اضطراری جهت تامین آب شرب با کیفیت و پایدار بخشی از مشترکین شهر کوچصفهان و روستاهای مسیر از محل تصفیه خانه بزرگ آب گیلان (سنگر)، از سال ۱۳۹۷ آغاز و به مدت ۵۶ ماه با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال انجام شد.

وی؛ جمعیت بهره مند از اجرای این پروژه را ۲۳ هزار نفر از مشترکین شهری و روستایی اعلام کرد.

علی پور در ادامه گفت: اجرای خط انتقال به طول ۱۴ کیلومتر به قطر ۳۵۰ میلی متر، اجرای ۱۵ عدد حوزچه بتن مسلح جهت نصب شیرآلات، ساخت و نصب ۴ عدد خرپای فلزی به منظور عبور لوله فولادی به طول ۲۰۰ متر احجام عملیاتی این پروژه می باشند.

 

Share