برپایی اعتکاف در بیش از ۱۰۰ نقطه گیلان | برنامه‌های اعتکاف حتما در مسجد اجرا شود

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، مهم‌ترین کار مبلغان دین را جهاد تبیین دانست و گفت: اینکه جوانان گرایش بیشتری به برنامه‌های اعتکاف پیدا کردند جای ستایش دارد اما برای دشمن قابل تحمل نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه هماهنگی اعتکاف اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی، مساله اعتکاف و اربعین را به‌عنوان کارهای بزرگ انقلاب اسلامی نام بردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به لزوم داشتن اخلاص در کارها و تاثیرگذاری آن تصریح کرد: اینکه جوانان گرایش بیشتری به برنامه‌های اعتکاف پیدا کردند جای ستایش دارد اما برای دشمن قابل تحمل نیست.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به روی آوردن دشمنانِ دین به آتش زدن قرآن و مسجد و اهانت به پیامبراکرم (ص) گفت: دشمنان به دنبال مخدوش کردن چهره اسلام، اهل‌بیت عصمت و طهارت و قرآن هستند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه برنامه‌های اعتکاف حتما در مسجد اجرا شود، افزود: جلسه‌ای با حضور مبلغان اعزام‌شونده تشکیل شود و اهداف و وظایف‌شان یادآوری شود.

وی مهم‌ترین کار مبلغان دین را جهاد تبیین دانست و اضافه کرد: رابطه چهره به چهره و صحبت کردن مبلغان با جوانان می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به اینکه نسل جدید چیزی از خدمات انقلاب اسلامی نمی‌داند، خاطرنشان کرد: بسیاری از اساتید دانشگاه‌ها و ائمه جماعات و مساجد از نسل انقلاب هستند و این یک ارزش است بنابراین خدمات بی‌شمار انقلاب اسلامی باید بیان شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه اجتماع اعتکاف را سنت حسنه بزرگی دانست و با بیان از خیران هم کمک خواسته شود گفت: اگر به مردم اطلاع‌رسانی شود حتماً کمک‌رسان خواهند بود.

برپایی اعتکاف در بیش از ۱۰۰ نقطه گیلان

حجت الاسلام سعید مهدوی نیز اظهار کرد: دشمنان معنویت جوانان و آحاد مردم را هدف قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه هویت ایران اسلامی با معنویت گره خورده است، افزود: برپایی اعتکاف امروزه به عنوان یک عمل معنوی و ارزشمند ضریب اهمیت ویژه ای دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به جنگ رسانه‌ای و ترکیبی دشمن علیه نظام و باورهای دینی، بیان کرد: اعتکاف و سایر فرایض دینی سپر بلای انحرافات فرهنگی و اعتقادی است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه دشمن از هیچ تلاشی علیه نظام اسلامی فروگذار نکرده است، گفت: تغییر نگرش‌ها و باورهای دینی و سبک زندگی اسلامی هدف اصلی دشمن است.

وی از برپایی اعتکاف در بیش از ۱۰۰ نقطه گیلان خبر داد و افزود: مساجد شهرها و روستاهای گیلان، برخی دانشگاه‌ها و بقاع متبرکه آمادگی برپایی فریضه نورانی اعتکاف هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از افزایش ۴ برابری برپایی اعتکاف نسبت به سال گذشته در این استان خبر داد و اضافه کرد: استقبال خوبی از سوی مردم بویژه نسل جوان و نوجوان در برپایی اعتکاف صورت گرفته که استقبال جوانان کم نظیر است.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به حضور روحانیون و مبلغین خوش ذوق و متعهد در برپایی فریضه اعتکاف در گیلان، بیان کرد: با توجه به قرارگیری ایام اعتکاف با دهه فجر می‌تواند این فریضه جنبه جهاد تبیینی هم داشته باشد.

وی ادامه داد: بسته‌های فرهنگی و تبلیغی در راستای تقویت دانش معنوی و اعتقادی به معتکفین زدر ایام اعتکاف از سوی سازمان تبلیغات اسلامی داده می‌شود.

Share