اسکله شماره ۱۰ بندرانزلی مانع جدی جریان آب در بندرگاه است | ضرورت لایروبی شنبه بازار روگا

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس گفت: باید عملیات احیای تالاب انزلی اولویت بندی شود و با توجه به منابع موجود از آن استفاده شود. ۸۰۰ قایقران انزلی از این تالاب ارتزاق می‌کنند و باید این تالاب را زنده نگه داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، احمد دنیامالی، در نشست بررسی چالش‌های احیای تالاب انزلی اظهار کرد: خود پالایی تالاب انزلی بهترین مزیت برای احیای آبراهه‌های تالاب انزلی است.

وی با بیان اینکه اسکله شماره ۱۰ مانع جدی جریان آب در بندرگاه است، افزود: این اسکله توسط سازمان بنادر و دریانوردی در دهه ۷۰ و در زمان بالا آمدن آب دریای خزر برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب به کشتی‌ها ساخه شده بود.

دنیامالی با تاکید بر لزوم اقدام آگاهانه با توجه به منابع موجود تصریح کرد: ۸۰۰ قایقران انزلی از این تالاب ارتزاق می‌کنند و باید این تالاب را زنده نگه داشت.

وی با اشاره به ضرورت حفظ ذخایر توسط شیلات گفت: در صورت راه اندازی تصفیه خانه شهرک صنعتی رشت ۳۳ درصد از آلایندگی‌تالاب از بین می‌رود.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت لایروبی شنبه بازار روگا به دلیل حفظ سلامت شهروندان گفت: با توجه به خشک شدن روگا و ورود فاضلاب به آن سلامت شهروندان در خطر است و باید ضلع جنوبی شنبه بازار روگا توسط شهرداری دیواره‌سازی شود.

دنیامالی تصریح کرد: باید عملیات احیای تالاب انزلی اولویت‌بندی شود و با توجه به منابع موجود از آن استفاده شود.

وی اضافه کرد: می‌بایست با استفاده از تخصص و تجربه محققان و دانشگاه گیلان در راستای تبدیل سنبل آبی به مصارف دامی، بررسی و تحقیق شود و در صورتی که مانند گیاه آزولا این موضوع تایید شود مردم خود این گیاه را ریشه کن می‌کنند.

Share