از اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی رودخانه‌های رشت تا کارشکنی دستگاه‌ها در اعطای امتیاز موقت انشعابات

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به ساماندهی رودخانه های رشت گفت: در مورد گوهر رود و زرجوب اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال از سوی آب و فاضلاب برای بهینه‌سازی و احیای این دو رودخانه تخصیص داده شد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدرضا احمدی سنگری نماینده مجلس شورای شهرستان‌های رشت و خمام در جلسه شورای شهر رشت گفت: در زمینه پسماند مسئولین قول داده‌اند که ورودی زباله در سراوان در سال ۱۴۰۱ باید بسته شود.

وی افزود: در مورد شیرابه‌ها پیشنهاد میکنم که با پیمانکار کنونی ادامه ندهید زیرا تصفیه سه لیتر در ثانیه بسیار کم است.

احمدی سنگری یادآور شد: بحث لندفیل جدید نیز باید از سوی شهرداری و شورای شهر رشت به جد از سوی استانداری گیلان پیگیر شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به ساماندهی رودخانه های رشت گفت: در مورد گوهر رود و زرجوب اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال از سوی آب و فاضلاب برای بهینه‌سازی و احیای این دو رودخانه تخصیص داده شد.

کارشکنی دستگاه ها در اعطای امتیاز موقت انشعابات

جبار کوچکی نژاد نیز در این جلسه با اشاره به ساخت و سازهای نسقی گفت: در سال ۹۶ قانونی تصویب شد تا کسانی که قبل از ۹۶ ساخت و ساز انجام داده اند به آنها انشعب موقت داده شود و در بودجه سال ۱۴۰۱ در نیز این مورد به تصویب رسید اما متاسفانه دستگاه ها کارشکنی کردند.

نماینده رشت و خمام اظهار کرد: پیگیری‌های لازم را انجام دادیم تا امتیازات‌ به صورت موقت به املاک نسقی داده شود و اگر شهرداری بعد از مدتی برای ملکی حکم تخریب صادر کرد، دستگاه‌ها نسبت به جمع آوری امتیازات خود اقدام کنند.

وی در پایان گفت: پروانه‌ ساخت برای زمینهای نسقی صادر خواهد شد.

تاکید بر مدیریت واحد شهری

سیدعلی آقازاده دیگر نماینده خمام و رشت گفت: توصیه ما این است که بحث مدیریت واحد شهری است و همه سازمان‌ها و ادارات باید همکاری و هم پوشانی داشته باشند. هنر شهرداری و ما نمایندگان مجلس این است که مدیران اجرایی را در کنار هم قرار دهند.

وی افزود: مشکلاتی که در این جلسه مطرح شد نیازمند پشتیبانی استانی دارد تا خواسته‌های اعضای شورا برآورده شود.

آقازاده در پایان گفت: این دوره نمایندگان وحدت نظر بیشتری نسبت به گذشته دارند و با همین وحدت نظر شاهد رفع مشکلات پسماند در رشت خواهیم بود.

Share