پیروزی شیرین ملوان مقابل پیکان | سه امتیاز در روز تولد قایقران در سن‌سیروس ماند

ملوان توانست در ادامه روزهای خوبش با تک گل سهیل فداکار روی پاس مهدی مومنی با یک گل مهمانش، پیکان را شکست دهد و موقتا به رده یازدهم صعود کند. این ششمین بازی متوالی بود که ملوانی‌ها موفق شدند که دروازه خود را در آن بسته نگه دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در چارچوب هفته شانزدهم لیگ برتر دیداری حساس میان ملوان بندرانزلی و پیکان تهران در ورزشگاه سن سیروس شکل گرفت. دو تیم فاصله یک امتیازی در جدول داشتند و این مسابقه برای‌شان بسیار اهمیت داشت.

بازی در طول نیمه اول کم موقعیت و فیزیکی دنبال شد و در نیمه نخست توپی از خط دروازه‌ها گذر نکرد. در نیمه دوم اما این ملوان بود که برای کسب سه امتیازی خانگی بیشتر تلاش کرد و با ایجاد فشار روی دروازه پیکان، ارائه یک بازی سرعتی و انتقال‌های سریع توپ از دفاع به حمله دروازه پیکان را باز کرد.

در دقیقه ۷۹ سهیل فداکار روی پاس زیبای مهدی مومنی تک گل ارزشمند این مسابقه را برای شاگردان مازیار زارع به ثمر رساند. در دقایق واپسین مسابقه اگرچه پیکان فشار زیادی آورد و سعی در به تساوی کشیدن بازی داشت اما ملوانی‌ها با اداره بازی سه امتیاز ارزشمند خانگی را کسب کردند.

ملوان با این پیروزی هجده امتیازی شد و فعلا در رده یازدهم جدول جای گرفت.

هفته شانزدهم لیگ برتر/ پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ساعت ۱۵/ ورزشگاه سیروس قایقران انزلی/ بدون تماشاگر

تیم داوری: میثم حیدری، محسن سلطانی، مهدی سیفی و وحید زمانی/ ناظر: محمود رفیعی

ترکیب ملوان:
ایمان صادقی، علیرضا خوشکفا، سعید کریمی، محمود مطلق زاده، مجید عیدی، صادق بارانی، مهران احمدی (۶۳- مهدی موقری (۲+۹۰- امیرحسین یحیی زاده))، مسعود زائر کاظمین (۶۳- سهیل فداکار)، مهدی مومنی (۸۵- سید عبدالله حسینی)، سجاد بازگیر (۶۳- محمد قادری)

ترکیب پیکان:
محمد ناصری، سامان فلاح، بهروز نوروزی فرد (۸۳-مهدی لیموچی)، میلاد بدرقه، علی رمضانی (۸۹- اوکیلو تیتو)، امیر طاهر، منصور باقری، محمدجواد آزاده، محمدمهدی لطفی، ابراهیم صالحی (۸۳- ساسان حسینی) و شرزود تمیروف

🟨 اخطار ها:
ملوان: محمود مطلق زاده (۳۳) سجاد بازگیر (۶۲)
پیکان: بهروز نوروزی فرد (۳۵)

⚽شرح گل:
ملوان یک – پیکان صفر ( دقیقه ۷۹: سهیل فداکار): حمله سریع بازیکنان ملوان باعث به هم ریختن دفاع پیکان شد و پاس زمینی و رو به جلوی مهدی مومنی در محوطه جریمه توسط سهیل فداکار به گل اول بازی تبدیل شد.

⏱لحظات حساس:
دقیقه ۱۲: فرصت خوب برای ملوان با شوت محکم مهران احمدی که محمد ناصری به خوبی توپ را دور کرد و مانع باز شدن دروازه پیکان شد.
دقیقه ۱۵: حمله خطرناک پیکان که در نهایت شوت آزاده در این صحنه در چارچوب قرار نداشت.
دقیقه ۳۲: حمله پیکانی ها با ضربه نهایی آرام تمیروف در اختیار ایملن صادقی قرار گرفت.

دقیقه ۷۲: سانتر خطرناک صادق بارانی از روی ضربه ایستگاهی توسط ناصر دفع شد.
دقیقه ۷۳: سانتر ملوانی ها از روی نقطه کرنر روی سر خوشکفا نشست و ضربه سر خطرناک مدافع ملوانی‌ها از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۵: حمله سریع ملوانی‌ها با شوت سهمگین مهدی موقری همراه شد اما ناصری مانع ورود توپ به دروازه پیکان شد.
دقیقه ۸۶: حمله خطرناک و همه جانبه پیکانی‌ها پس از حرکت خوب ساسان حسینی و یک رفت و برگشت در اختیار ایمان صادقی قرار گرفت.

🥇بهترین بازیکن:
سهیل فداکار،  مهاجم ۲۴ ساله ملوان که در این بازی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت با زدن گل سه امتیازی و حساس تیمش نقش پررنگی در موفقیت شاگردان مازیار زارع داشت و او را می‌توان بهترین بازیکن این مسابقه دانست

📌*اتفاق ویژه:
بازیکنان ملوان پیش از بازی به مناسبت سالروز تولد زنده یاد سیروس قایقران با پوشیدن پیراهن این اسطوره عکس تیمی خود را گرفتند و در این روز خاص سه امتیاز ارزشمند بازی را در ورزشگاه سن سیروس نگه داشتند.

🔴*حواشی:
*میثم حیدری در این مسابقه دومین قضاوت فصل خود را تجربه می‌کند.
*دو تیم نسبت به بازی قبلی تغییرات زیادی در ترکیب خود ایجاد کرده‌اند.
*در دقیقه ۴۴ اعتراضات نیمکت نشینان پیکان باعث شد داور به سمت آنها برود و یکی از اعضای کادر فنی را هم با کارت زرد جریمه کرد.
*مازیار زارع که در این بازی محروم بود از روی سکوها ایستاده کار را دنبال می‌کرد.

Share