نجات یک قلاده راسو توسط روستانشین ماسالی

حمید سلطانخواه، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماسال اظهار کرد: یک قلاده راسو در محوطه منزل مسکونی دوستدار محیط زیست زنده‌گیری و پس از یک روز تیمار و نگهداری در زیستگاهش رهاسازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، یک قلاده راسو در محوطه منزل مسکونی دوستدار محیط زیست زنده‌گیری و پس از یک روز تیمار و نگهداری در زیستگاهش رهاسازی شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماسال با اعلام این خبر گفت: با اطلاع‌رسانی یکی از روستائیان دوستدار حیات وحش مبنی بر مشاهده یک قلاده راسو در منطقه مسکونی، مامورین یگان حفاظت شهرستان بلافاصله در محل مورد گزارش حضور یافتند و این گونه را زنده گیری کردند.

حمید سلطانخواه افزود: این راسو پس از معاینه توسط دکتر زکیانی رئیس دامپزشکی شهرستان و انجام واکسیناسیون و یک روز نگهداری، تیمار و اطمینان از سلامت کامل این گونه، توسط مامورین یگان حفاظت شهرستان در زیستگاه طبیعیش رهاسازی شد.

وی افزود: راسو کوچکترین گوشت خوار ایران اگر از مکانی خوشش بیاید و شرایط زیست براش فراهم باشد، می‌ماند و گرنه آن مکان را ترک می‌کند. راسو در مکانی که غذا و امنیت پیدا می‌کند ماندگار می‌شود. این حیوان همه چیز خوار است و از تخم پرندگان تا خود پرندگان، موش و سایر جوندگان تغذیه می‌کند. راسوها برای انسان خطری ندارد.

Share