مجلس اشتباه سال گذشته در اعتماد به دولت را تکرار نمی‌کند | این بار کلاه سرمان نمی‌رود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس نباید امسال اشتباه سال گذشته خود را در اعتماد به دولت در زمینه حذف ارز ترجیحی و برگشت قیمت‌ها به شهریور ۱۴۰۰ تکرار کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دانشجو، درباره تغییرات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ نسبت به بودجه امسال و همچنین شفافیت بودجه سال آینده اظهارکرد: باید گفت که هنوز برای اعلام نظر درباره بودجه سال ۱۴۰۲ زود است و باید طی هفته‌های آینده‌های آینده و بعد از بررسی‌های تخصصی درباره آن نظر داد؛ اما به طور کلی تمامی مجموعه‌ها به سبت شفافیت بیشتر پیش می‌روند و بودجه سال آینده نیز از این قاعده مستنثی نیست.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم در لایحه بودجه سال آینده کشور گفت: دولت حتما باید نسبت به این موضوع در بودجه سال آینده توجه داشته باشد؛ به بیان دقیق‌تر مجلس نباید امسال اشتباه سال گذشته خود را در اعتماد به دولت در زمینه حذف ارز ترجیحی و برگشت قیمت‌ها به شهریور ۱۴۰۰ تکرار کند. موضوعی که در قانون بودجه ۱۴۰۱ نیز بر آن تاکید شده بود و دولت باید با ارائه کالابرگ، از افزایش قیمت‌ها بیش از شهریور ۱۴۰۰ جلوگیری می‌کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود این که موضوع کالابرگ و بازگشت قیمت‌ها به شهریور ۱۴۰۰ در قانون بودجه نیز بر آن تاکید شده بود، اما عملا این اتفاق نیفتاد و مردم از این موضوع گلایه‌مند هستند که البته گلایه مردم نیز درست است. به همین دلیل در جریان بررسی لایحه بودجه امسال تلاش خواهیم کرد این کلاه مجددا بر مجلس و مردم نرود.

Share