رفع تصرف بیش از ۷۳ هزار متر مربع از اراضی ملی در شهرستان تالش و معرفی ۹ متهم به دادگاه

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از رفع تصرف بیش از ۷۳ هزار متر مربع از اراضی ملی در شهرستان تالش خبر داد و افزود: با حکم قضایی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی استان گیلان از رفع تصرف بیش از ۷۳ هزار متر مربع از اراضی ملی در شهرستان تالش خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است اظهار داشت: مجموعه انتظامی در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

وی در ادامه از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط افرادی سودجو در شهرستان تالش و آغاز تحقیقات پلیس در این زمینه خبر داد و گفت: ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناسان اداره منابع طبیعی به محل‌های مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در بازدید از زمین‌های مورد نظر مشخص شد، ۷۳ هزار و ۸۰۰ متر مربع از اراضی ملی توسط چند نفر به تصرف درآمده و به صورت غیرقانونی با سیم‌خاردار و فنس محصور شده است.

این مقام ارشد انتظامی به معرفی ۹ متهم این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی اشاره کرد و بیان داشت: کارشناسان ارزش این اراضی را ۸۴۲ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ملکی تصریح کرد: با حکم قضایی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

وی در پایان با اشاره به رصد دقیق و اشرافیت بالای پلیس بر اقدامات غیرمجاز و مجرمانه متصرفان اراضی ملی، خاطرنشان کرد: مبارزه با زمین‌خواران به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

Share